Karlovarský kraj, Nejdek - „Chceme, aby se absolventi po absolvování vysokých škol vraceli zpět do Karlovarského kraje," říká Martina Poštová, mluvčí nejdecké společnosti WITTE Automotive, která vyrábí komponenty pro automobilový průmysl. Firma totiž už druhým rokem nabízí vysokoškolská stipendia s možností profesního růstu a s jistotou pracovního uplatnění. Zájemci přitom mohou získat až osm tisíc korun měsíčně.

Loni se do pilotního ročníku přihlásila šestice studentů navazujícího magisterského studia. „Ve výběrovém řízení uspěli tři," doplnila mluvčí s tím, že WITTE otevře následující stipendijní program budoucím 4. až 5. ročníkům vysokých škol už 1.března.

Podle vedoucího personálního oddělení WITTE Milana Kohouta hledá firma mezi mladými lidmi nejen techniky, ale především osobnosti, pro které automobilový průmysl může představovat perspektivu jejich profesní kariéry. „V rámci našeho stipendijního programu budou studenti moci rozvíjet svoje odborné i jazykové znalosti v praxi. Seznámí se s moderním prostředím a technologiemi druhého největšího zaměstnavatele v Karlovarském kraji. Nadstavbou k základní hodinové sazbě je stipendijní bonus a celková měsíční mzda může činit až 8 tisíc korun. Vybraní vysokoškoláci tak mohou díky stipendiu hradit náklady například na studium," sdělil Kohout. Doplnil, že veškeré informace včetně přihlášky, kterou je nutno zaslat do 15.dubna, naleznou zájemci na internetových stránkách společnosti a výsledky prvního kola výběrového řízení se dozvědí do konce května.