Hasiči k němu vyjížděli v úterý krátce před půl desátou večer. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o opuštěnou neobývanou budovu, kam je velmi složité dostat se zásahovou technikou. Oheň se mezitím rozšířil do střechy domu, velitel zásahu tak požádal o posilové jednotky.

„U požáru zasahovalo šest jednotek hasičů. Podle informací od policie a strážníků městské policie se v domě neměl nikdo nacházet, hasiči po provedeném důkladném průzkumu vyloučili přítomnost osob uvnitř domu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Na místě zásahu nebylo možné bezpečně postavit výškovou techniku, což komplikovalo likvidaci požáru střechy. Tu museli hasiči částečně rozebrat.

„Zásah trval až do třetí hodiny ranní, kdy na místě zůstalo pouze jedno družstvo hasičů ze stanice Karlovy Vary na hlídání požářiště. Ve středečních dopoledních hodinách se pak na místo požáru vrátili vyšetřovatelé, příčina je stále v šetření, stejně tak výše škody,“ dodal Kasal. U požáru, který byl ve večerních hodinách viditelný téměř z celých Karlových Varů, zasahovali hasiči z Karlových Varů, Sokolova, Tašovic, Staré Role, Chodov a Ostrova.

Ilustrační fotografie.
Jaké byly policejní vánoce? Sloužily stovky policistů