K popálenému člověku vyjížděli hasiči do Hranic na Ašsku, který byl ohněm zasažen na několika místech, když se chystal spálit odpad. „Pro podpálení odpadu použil benzín, výpary benzínu následně prudce vzplály, osoba utrpěla popáleniny na několika částech těla. Přivolaní hasiči uhasili malé ohniště, poskytli předlékařskou pomoc a zajistili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku,“ informoval Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje.

Hasiči v tomto případě varují, že používat hořlavé kapaliny pro podpálení jakéhokoliv ohně je velmi riskantní. I malé množství například uváděného benzínu velmi rychle uvolňuje velké množství hořlavých výparů, které po iniciaci zápalným zdrojem prudce a nekontrolovaně vzplanou. Hrozí tak nejen rozšíření ohně i mimo původní místo, ale především vážná zranění.

Požár dílny a garáže

„V Drmoulu u Mariánských Lázních začal v noci ze soboty na neděli hořet dílna a garáž u rodinného domu, který zároveň slouží jako ubytovací prostor. Dům po vypuknutí požáru opustilo sedm osob. Požár se z dílny rozšiřoval i na vedle stojící dům, zasáhl štítovou stěnu a podkrovní prostor. Likvidace požáru trvala až do ranních hodin, kdy bylo nutné rozebrat část střechy,“ dále popisují událost hasiči s tím, že pro osoby, které dům opustili při požáru, bylo potřeba zajistit náhradní ubytování. Kromě hasičů z Karlovarského kraje zasahovali na místě i kolegové z Plzeňského kraje. Výše škody a příčina požáru je v šetření.

K několik dní zaklíněné lodi lidé opakovaně volali hasiče

„Převrácená loď, zaklíněná pod přírodním jezem u Stráže nad Ohří, si několikrát vyžádala výjezd hasičů. Po prvním oznámení, kdy hasiči na místě zjistili, že loď je ve vodě již několik dní, posádka je v pořádku v bezpečí již doma, majitel lodě o situaci ví a není možné kvůli silnému proudu loď bezpečně z jezu vyprostit, tak na místo hasiči vyjížděli ještě dvakrát.“

I v následujících dnech přijali hasiči na tísňovou linku oznámení od dalších projíždějících vodáků zprávu o potopené lodi. I když bylo velmi pravděpodobné, že se vždy jedná o stejnou událost, žádní záchranáři si nemohou dovolit podcenit přijatou informaci, a především nemohou po telefonu zcela vyloučit, že by se mohlo jednat o jinou událost.

Při posledním oznámení byl proud v řece slabší než v předchozích dnech, hasičům se tak podařilo loď z vody vytáhnout a předat majiteli. V sobotu pak hasiči znovu vyjížděli ke Stáži nad Ohří, kde měli hlášenou záchranu z vody. Opět se zde převrátila loď s vodáky a podle oznámení na tísňovou linku se vodáci nemohli sami dostat z vody na břeh. V době příjezdu hasičů na místo již byli vodáci venku z vody, hasiči tak provedli kontrolu všech na místě, další zásah naštěstí nebyl zapotřebí.

Zdroj: Fcb HZS Karlovarského kraje