Na dvanáct jednotek hasičů Karlovarského kraje v neděli odpoledne zdolávalo požár lesního porostu na vrchu Bukovec poblíž obce Stříbrná v sokolovském okrese. Kvůli naprosto nepřístupnému terénu musel být na pomoc nakonec přivolán i vrtulník, který hasil požár z výšky. Jak původně informoval mluvčí hasičského záchranného sboru Martin Kasal, požár nebyl zpočátku na příliš velkém rozsahu, jednalo se o 3 hektary lesa. Do večera se ale rozšířil na dvojnásobnou plochu.

"Požár nakonec zasáhl rozlohu velkou přibližně 6 tisíc metrů čtverečních. Leteckým hašením se podařilo naštěstí další šíření zastavit," informoval v neděli večer mluvčí Kasal a pokračoval: "Vrtulník ukončil činnost, hasiči na místě dál hloubkověji prolévají vodou místo požáru. Zásah bude pokračovat minimálně do zítřka, následně s ohledem na suché počasí bude nutné místo požáru několik dní hlídat."

Ilustrační foto.
Co na Karlovarsku rozhodne komunální volby? Zkušenosti, ale i populismus a sliby

Jak upřesnil v pondělí ráno, hasičům se nakonec podařilo požár už zcela zklikvidovat. "Místo si bude hlídat majitel, kterým jsou Lesy České republiky," doplnil mluvčí s tím, že pomoc při hašení požáru pomocí vrtulníku je i v Karlovarském kraji zcela standardní záležitostí. V tomto případě pomohlo nedaleké jezero Přebuz.