„Spala jsem, když mě probudili sousedi, že cítí kouř.V té době už ale ve třetím patře hořelo. Všichni jsme pochopitelně museli dům okamžitě opustit. V tu chvíli ani nevíte, co se děje. Nevěděla jsem, zda mám vynéstz bytu i našeho kocoura,“ říká mladá žena. V daný moment v bytě, který zachvátily plameny, naštěstí nikdo nebyl. „Škody jsou ohromné. Byt je neobyvatelný. Shořel na beton. Další byt, který se nachází pod vyhořelým, je zase po hašení zcela vytopený,“ pokračuje majitelka.

„Při příjezdu na místo byly z balkonu vidět plameny. Asi třicet obyvatel včas opustilo dům při prvním zpozorování požáru. Hasičům se podařilo zlikvidovat plameny během několika desítek minut od příjezdu na místo, Použili také výškovou techniku, aby se snáz dostali k hořícímu bytu,“ informuje mluvčí hasičů Martin Kasal.

Část domu byla zakouřená, hasiči proto provedli důkladný průzkum bytů nadi pod místem požáru, žádné osoby uvnitř domu nenašli.

„Oheň zcela zničil jednu místnost v bytě, který vzplanul, dál se naštěstí nerozšířil. Hasiči hlídali místo až do rána, v úterý se v domě vyšetřovaly příčiny požáru. Jsou zatím stále v šetření. Odhadovaná škoda na vyhořelém bytě je půl milionu korun,“ konstatuje mluvčí hasičů Martin Kasal.