Známý karlovarský právník Karel Jelínek, který v poslední době stojí za několika trestními oznámení, které se týkají práce magistrátu, přišel v úterý večer o stáj pro koně. Ta stávala osamocená na cestě do Svatošských skal společně s velkým výběhem pro koně. V úterý 30. června pozdě v noci lehla popelem. Plameny byly vidět široko daleko. Pěti koním a jedné krávě se naštěstí nic nestalo.

Advokát Jelínek se nechce k případu příliš vyjadřovat. O příčině požáru, jehož škody sám odhadl na sto padesát tisíc korun, si myslí ale své.

Ve středu dopoledne se hasiči na místo vypravili znovu s policisty. „Příčinu požáru budeme teprve zjišťovat. Na cestě sem už je policejní pes,“ uvedla mluvčí hasičů Alena Ryvolová.

Doplnila, že vyšetřovatelé už vyloučili, že by požár vznikl na základě elektrického zkratu na přiváděcím kabelu. „Během šetření jsme zjistili, že ten se přepálil až během požáru,“ vysvětlila.Tomu také odpovídá výpadek elektřiny, k němuž došlo až po požáru. Na místě podle ní zasahovaly čtyři jednotky hasičů, kterým práci komplikoval právě přetržený drát vysokého napětí.

„Nashromážděná sláma a gumové podlahy stájí byly příčinou hustého dýmu a zápachu, který se šířil od místa požářiště směrem k městu. Oheň byl úplně zlikvidován hodinu po půlnoci,“ dodala mluvčí krajských hasičů.

Právník Jelínek má podezření, kdo mohl požár způsobit. Bližší informace ale Deník na jeho přání nebude sdělovat. Veškeré indicie už vyšetřovatelům předal.

„Koním se naštěstí nic nestalo. Přes noc je totiž nechávám ve výběhu už jen kvůli bezpečnostním důvodům, aby je třeba někdo neupálil,“ konstatoval právník a dodal, že právě v této době, v parních letních dnech, bude stáj zvířatům scházet nejvíce.

Kauzy kolem Jelínka

– Upozornil na podivný konkurz golfového hřiště v Cihelnách, který skončil podanou arbitráží.
– Stojí za trestním oznámením ohledně kauzy vedoucí stavebního úřadu Ivany Doubové.
– Zastupuje stánkaře z Varšavské ulice, kteří podali trestní oznámení na městskou společnost KV City Centrum a na šéfy firmy Linas Trade Group.
– Angažuje se v řadě jiných kauz.