S oslavou konce roku to přehnal 29letý muž a málem ho to stálo život. Odpočinout si šel do auta, které si nastartoval, a aby se zahřál, přidával plyn. Po chvíli ale usnul a noha mu zůstala na pedálu.

K tragédii nedošlo jen díky zásahu plzeňských strážníků. Hlídka totiž v neděli nad ránem slyšela nedaleko zimního stadionu vrčet motor, který byl vytočený do vysokých otáček. Když strážníci dorazili na místo, zpod jednoho zaparkovaného vozidla už vycházel hustý dým a byly vidět i plameny.
„Na řidičově místě seděl muž zhroucený na sedadle a s nohou na plynovém pedálu. Hlídka se ho snažila probudit, bouchala na okénko, ale marně. Z toho důvodu otevřela dveře u auta, snažila se ho vzbudit alespoň zatřesením. To bylo však také bez odezvy. Jeden ze strážníků muže nakonec z auta vytáhl. Druhý mezitím doběhl do služebního vozidla pro kanystr s vodou a snažil se plameny uhasit,“ popsala událost mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Na místo musela dorazit i další hlídka městské policie. Stále se jim totiž nedařilo dostat k ohnisku požáru. Hasicím přístrojem se oheň nakonec na poslední chvíli podařilo uhasit. Těsně předtím, než se oheň rozšířil k palivové nádrži. V tu chvíli už dokonce odkapával hořící plast z nádrže.
Plzeňan byl naprosto v šoku a vůbec nevěděl, co se děje. „Muž za volantem odmítl lékařské ošetření. V jeho dechu hlídka naměřila 1,62 promile alkoholu, a tak si celou věc převzali k dořešení policisté,“ doplnila Pužmanová.

Podle plzeňské policejní mluvčí Martiny Korandové muži za volantem trestní stíhání nehrozí. „Nebylo u něj prokázáno, že by došlo k protiprávnímu jednání,“ vysvětlila Korandová.

Tento případ byl nejkurióznější, ale nikoliv jediný, kdy hlídka našla opilce za volantem. Ostatní hříšníky už ale hlídky přistihly při jízdě. „Od pátku do neděle zjistili policisté u deseti řidičů jízdu pod vlivem alkoholu. V sobotu krátce po půlnoci zastavili v Kopeckého sadech vůz VW Sharan. Z 37letého řidiče byl cítit alkohol a pak nadýchal 2,39 promile. Jen o chvíli později policisté zjistili, že i další 51letý muž řídil po požití alkoholu. Zkouška prokázala v dechu 1,8 promile,“ uvedla Korandová.

Ani ženy nezůstaly pozadu a usedly při oslavách konce roku za volant pod vlivem alkoholu. Například teprve 20letá žena řídila automobil Škoda Favorit i přesto, že předtím pila. „Nadýchala 1,59 promile. I na Nový rok policisté kontrolovali, zda šoféři dodržují všechna ustanovení silničního zákona. Kontrola se stala osudnou pro 49letého muže, který ještě v poledne nadýchal 1,1 promile alkoholu,“ uzavřela mluvčí.