„Oheň zcela zlikvidoval stroje a zařízení v truhlárně uvnitř strojírenského podniku. Požár zde vypukl před polednem, první jednotka hasičů na místě potvrdila, že oheň zasáhl objekt truhlárny, který je celý v plamenech," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
Operační středisko tak vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo zásahové cisterny a výškovou techniku z osmi jednotek.
„Zásah bylo nutné vést v dýchací technice, velitel zásahu si na místo vyžádal také protiplynový vůz ze stanice v sokolovské chemičce s dostatečnou zásobou dýchacích přístrojů," poznamenal Kasal.
Oheň se podle Kasala šířil do konstrukce střechy, hasiči tak na likvidaci požáru pod plechovou střechou velmi účinně používali speciální hasicí zařízení Cobra. „To paprskem vody pod velkým tlakem dokáže prorazit díru ve střeše či stěnách a následně vodní mlhou hasí uvnitř konstrukce," popsal funkci zařízení Kasal.
Ze zasažené objektu hasiči vynesli několik tlakových lahví, které následně ochlazovali. Pod kontrolu dostali požár po více než třech hodinách náročného zásahu.
„Uvnitř hořící dílny se nenacházeli žádní zaměstnanci, požár je tak bez zranění. Rozebírání a kontrola především střešní konstrukce bude trvat minimálně do večerních hodin. Předběžná škoda způsobená ohněm je odhadnuta na pět milionů korun, příčina požáru je v šetření," dodal mluvčí hasičů.