„Krátce před druhou hodinou v noci z úterý na středu nahlásil majitel nově zrekonstruovaného rodinného domu v Brti u Otročína na Toužimsku na tísňovou linku hasičů, že mu hoří saze v komíně a že se požár šíří i na střechu domu. Na místo tak vyjely čtyři jednotky hasičů, velitel zásahu si po příjezdu povolal ještě další posily. Požár totiž už zasáhl celou střechu. Ta se během likvidace ohně propadla, stejně tak strop v podkroví," uvedl Martin Kasal, krajský mluvčí Hasičského záchranného sboru.

„Z hořícího domu vynesli hasiči tři tlakové lahve s propan butanem. Majitel domu, který požár zpozoroval a nahlásil, se nadýchal kouře a navíc nebyl v dobrém psychickém stavu. Hasiči proto na místo povolali záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice. Zásah komplikovaly dráty elektrického vedení v těsné blízkosti domu. Pod kontrolu dostali hasiči požár po třech hodinách, celková likvidace pak trvala až do dopoledních hodin. Podle vyšetřovatelů požáru začalo hořet od komínového tělesa, škoda je odhadnuta na dva a půl milionu korun," dodal Martin Kasal.

„Je to obrovská tragédie, umocněná ještě tím, že se jedná o předvánoční období," uvedla smutně starostka Otročína Marie Šašková a dále pokračuje:
„V domě bydlela pětičlenná rodina s ročním miminkem. Patří mezi starousedlíky, kteří zde bydlí už řadu let. Okamžitě jsme zajistili náhradní bydlení pro rodinu a musím říct, že mezi našimi spoluobčany zavládla solidarita a každý se snaží pomoci, jak to jen jde."