Požár byl rozsáhlý, a proto u jeho likvidace zasahovalo hned několik hasičských jednotek. V objektu Sokolovny se v přízemí nachází tělocvična, kterou dříve využívali volejbalisté včetně venkovních kurtů. Historická budova je ale mnoho let opuštěná. Nachází se přitom ve strmém terénu, proto se také tato ulice nazývá Kolmá. Komunikace v této historické městské lokalitě jsou navíc velice úzké, a tak hasičská auta postávala i v horní ulici Na Vyhlídce, k dopravním komplikacím ale nedošlo.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až po 11. hodině. "Hlášení jsme dostali v 6.10. Příčinu požáru zatím neznáme," informoval mluvčí hasičů Martin Kasal s tím, že hasiče čeká rozebrání střešní konstrukce, protože požár zasáhl především horní patra a střechu.

Mezi místními se hovoří o tom, že objekt využívají bezdomovci, kteří mohli být příčinou požáru. "Nikoho jsme v budově nenašli. Nikdo nebyl naštěstí zraněn," dodal mluvčí Kasal. Ani velitel městské policie Marcel Vlasák informaci o bezdomovcích nepotvrdil, nemá povědomí o tom, že by tu přebývali.