Chybělo málo a požár bytu se mohl změnit v obrovskou tragédii. Ohroženy byly životy několika lidí. Podle sousedů nájemník rozlil po podlaze bytu benzín, který se měl poté vznítit od cigarety. K vině na požáru městského bytu v Oloví zřejmě přispěl kromě kanystru s benzínem v bytě i alkohol a partnerské vztahy.  

"Věčně byli namol a řešili napjaté partnerské vztahy. Ale tímto způsobem? Vždyť mají dvě malé krásné děti, které málem uhořely. Až přijede jejich máma tak ji vyfackuji jaký mám na ní vztek. Chlast z nich byl cítit na sto honů," rozčilovala se jedna ze sousedek. Zmínila také sousedy nad zmíněným bytem. "Soused je nepohyblivý a valil se mu hustý dým po chodbě do bytu v prvním patře. Museli ho i s jeho paní vynést hasiči," dodala. 

Jedním z těch, který byl na místě mezi prvními, byl bratranec muže kterému hořel byt. "Všichni jen koukali a křičeli. Já jsem vlezl oknem dovnitř a tam viděl jak táhne Michala jeho přítelkyně k oknu. Všude byl kouř a byli oba vysílení. Vzal jsem jednoho po druhém a vyhodil je z okna ven," popsal situaci Vojtěch Rigó. Mezitím z druhé místnosti bytu někdo vytáhl ven děti. "Ještě teď mě děs bere. Během chvíle se dým změnil v obrovské plameny, které šlehaly do vrchních pater. Být do bytu zaveden plyn, tak už jsem tu nemusel být. Michal měl kůži dole a byla celá černá," dodal Rigó. Jestli to prý bylo kvůli hádkám neví, ale jestli ano, tak to podle jeho slov byly hotové plameny lásky. 

Noční požár si vyžádal celkem šest zraněných osobl. S požárem bojovalo pět hasičských jednotek dvě hodiny. "Jako první byli na místě hasiči z místní jednotky, z hořícího bytu zachránili jednu osobu, další nájemníci pak před ohněm utekli sami. Hasičům se podařilo požár dostat pod kontrolu do půl hodiny od nahlášení, celková likvidace trvala dvě hodiny. Při požáru se zranilo celkem šest osob," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal. 

Do Oloví byl povolán i vrtulník. "Záchranáři po příjezdu nalezli na místě pětatřicetiletého muže s popáleninami končetin i obličeje a horních cest dýchacích, kterého po zaléčení předali letecké záchranné službě k transportu na urgentní příjem fakultní nemocnice v Plzni. Další dva obyvatelé domu, byli probuzeni ve spánku. Šedesátiletá žena a čtyřiašedesátiletý muž byli bez popálenin, avšak s dušností, transportováni záchranáři na interní ambulanci nemocnice v Sokolově," řekla mluvčí krajské záchranky Petra Hnátková. 

Pobytem v zakouřeném prostoru byli prý vystaveni toxickým účinkům dýmu. Požár bytového domu způsobil dvěma dalším lidem akutní stresovou reakci. Záchranáři je stabilizovali a po uklidnění ponechali na místě.

Ve spolupráci se starostou města Oloví zajistili hasiči pro nájemníky náhradní ubytování. Předběžná škoda je vyčíslena na 200 tisíc korun, příčina požáru zůstává v šetření, vyšetřovatel požárů nevyloučil možné cizí zavinění.

"Byl jsem na místě v noci při požáru. V úterý odpoledne jsme se vrátili a musíme spolu s odborníky odhadnout přesněji škody, které na nemovitosti vznikly. Vyhořel i rozvaděč elektrické energie. Pokud vyšetřování požáru zjistí, že byl založen úmyslně, budeme požadovat náhradu škody," řekl starosta Oloví Miroslav Filandr.