Oheň na střeše budovy oznámili svědci krátce po půlnoci. Hasiči na místě potvrdili plameny v nejvyšším patře stavby. "Oheň zasáhl dřevěné krovy pod plechovou střechou, v místě požáru byla velmi malá viditelnost a vysoké teploty, oheň se šířil dál do dřevěné konstrukce střechy. Vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachu, na likvidaci požáru hasiči použili také speciální řezací a hasicí zařízení Cobra," popsal zásah mluvčí hasičů Martin Kasal. Do dvou hodin od nahlášení už měli hasiči požár pod kontrolou. "Plameny se dále nešířily. Zasaženo bylo asi 30 metrů střechy. Zásah skončil v ranních hodinách, hasiči se ale na místo na žádost města vrátili a pomohli s provizorním zakrytím střechy," dodal mluvčí.

Na místo dorazil také vyšetřovatel požárů. "Jako pravděpodobnou příčinu vzniku určil manipulaci se zábavní pyrotechnikou," infromoval Kasal s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun.

Používání zábavní pyrotechniky výrazně zvyšuje riziko vzniku požáru. Hasiči proto radí používat tuto pyrotechniku s maximální opatrností, ideálně přenechat používání pouze odborně způsobilým osobám. Při domácím použití je nutné dodržovat zásady, jak s pyrotechnikou nakládat co nejbezpečněji. Především kupovat tuto pyrotechniku, která má odpovídající povolení a atesty a je k ní přibalen návod na použití v českém jazyce. Stejně tak je potřeba manipulovat s pyrotechnikou zásadně na volném prostranství, v dostatečné vzdálenosti od dalších objektů. Pokud dojde k selhání této pyrotechniky a následně ke vzniku mimořádné událostí, je na místě bez zbytečného prodlení obrátit se o pomoc na tísňovou linku 112 či 150. Zdroj: HZS ČR