Několik obyvatel jednoho z domů v karlovarské Západní ulici nedaleko od Dolního nádraží museli v úterý 5. září evakuovat hasiči. Výbuch poškodil chodník před domem.

"Událost se obešla bez zranění. Poškozený je chodník u budovy, jako příčinu výbuchu hasiči s policí a přivolanými techniky postupně vyloučili plyn i parovod. Nejpravděpodobnější příčinou je tak porucha na elektrickém vedení pod chodníkem," informoval o události mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

Hasičům byla událost nahlášena krátce po třetí hodině odpoledne s tím, že v domě je cítit plyn. Oznamovatel následně upřesnil, že u domu došlo k výbuchu. Na místo vyjely tři jednotky hasičů z Karlových Varů, Staré Role a Tašovic se čtyřmi zásahovými vozidly. Policie uzavřela okolí domu, ve kterém sídlí Národní institut pro další vzdělávání. Ještě před příjezdem hasičů dům opustilo dvanáct zaměstnanců, jednu osobu hasiči z domu evakuovali.

Správce objektu zasahujícím složkám sdělil, že slyšel dvě menší exploze, následek jedné z nich byl vidět na chodníku těsně u budovy. Chodník byl poškozen na ploše zhruba 1x1 metr.

"Hasiči uzavřeli přívod plynu k domu, technik plynárenských rozvodů kontroloval případný další únik. Postupně ale vyloučil, že by kdekoliv kolem domu došlo k nějakému úniku plynu. Prověřovala se tak i možnost, zda výbuch nezpůsobila porucha parovodu. Nejpravděpodobnější verzí ale je, že pod chodníkem došlo k poruše na silovém kabelu s napětím 10 000 voltů. Tuto poruchu nahlásil hasičům po svém příjezdu na místo technik RKW. Možnost požáru kabelů s elektřinou pod zemí uvedl i vyšetřovatel požárů," dodal mluvčí hasičů.

Místo události si tak převzali energetici, kteří budou muset odkrýt část chodníku, aby se dostali k místu poruchy.