Barokní zámek v Sedleci, který tu stál od druhé poloviny sedmnáctého století, v pondělí ráno zničily plameny. Požár zničily střechu hlavní zámecké budovy a patro pod střechou.

Dělníci z nedaleké firmy nahlásili požár na tísňovou linku hasičů v pět hodin ráno. Na místo okamžitě vyjeli karlovarští hasiči se dvěma cistermami a automobilovým žebříkem. Hašení se účastnili také dobrovolní hasiči z Tašovic a Staré Role.

Ve chvíli, kdy hasiči přijížděli na místo, byla celá střecha hlavní zámecké budovy už v plamenech a začala se propadat. „To znemožnilo zásah zevnitř budovy. Oheň se spojovacím krčkem šířil do bočního křídla zámku," řekl mluvčí hasičského záchranné sboru Karlovarského kraje Martin Kasal.

Velitel zásahu si vyžádal i posily včetně výškové techniky. Požár hasiči dostali pod kontrolu krátce před polednem.
„I poté pokračovalo rozebírání zbytků střešní konstrukce a vyhledávání skrytých ohnisek," řekl mluvčí hasičů.

Na místo museli povolat i speciálně vycvičené psy na vyhledávání v sutinách, aby mohli vyloučit, že v místnostech ve třetím nadzemním podlaží nikdo nezůstal.

„Hasiči zřídili čerpací stanoviště pro doplňování cisteren vodou hned vedle zámku v bývalém zámeckém parku, kde je rybník," uvedl mluvčí hasičů.

Mluvčí hasičského záchranného sboru dodal, že příčina požáru a výše škody je v šetření. „Podle prvotních odhadů ale bude v řádech milionů korun," doplnil mluvčí hasičů.

Zámecká budova

Reprezentativní panské sídlo nahradilo nevyhovující mladší přemilovickou tvrz, která stála v areálu poplužního dvoru. Ten se rozkládal severně od nové zámecké budovy. Na jaře roku 1698 byli na sedleckém zámku ubytováni členové dvora saskolauenburského markraběte.

Do slohové podoby byl objekt zámku upraven během devatenáctého století. Bylo to spojeno s výrobou porcelánu, která se v oblasti rozšířila. Zámek byl razantním způsobem přestavěn roku 1920. Rozšířil se i o nové křídlo. Během dalších let byl nejednou upravován. V budově bývalo před rokem 1989 sídlo ředitelství kaolinových dolů.

Současným vlastníkem objektu bývalého zámku je ruská firma.