deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Chorvaté dnes hlasují v parlamentních volbách: Předčasným volbám předcházela vyhrocená kampaň mezi premiérem Plenkovičem a prezidentem Milanovičem.
Pomoc Ukrajině: Díky české iniciativě se již podařilo sehnat 500 000 kusů dělostřelecké munice, řekl Fiala v Hudsonském institutu.
Volby do Evropského parlamentu: O to, kdo jde do Evropského parlamentu se zajímá 60 % Evropanů. Zajímají se i Češi, ale jen 38 % dotazovaných.
Senát bude řešit manželství pro všechny: Nová pravidla pro svazky stejnopohlavních párů budou nejsledovanějším bodem dnešní schůze.
Válka na Ukrajině: Lidé ráno slyšeli výbuchy ve městě Džankoj v blízkosti vojenského letiště na okupovaném Krymu.
Vojenská junta Barmy udělila amnestii 3000 vězňům: Také propustila tamní opoziční vůdkyni Aun Schan Su Ťij do domácího vězení, řekl mluvčí junty.
Česká pomoc Ukrajině: Sehnat v rámci české iniciativy do roka další milion kusů dělostřelecké munice je podle premiéra Fialy realistické.
Pomoc Ukrajině vypadá lépe: Fiala je po včerejších jednáních v americkém Kongresu mírně optimistický ohledně schválení balíku americké pomoci.
Spojené státy uvalí nové sankce na Írán: Cílit mají mimo jiné na výrobu raket a dronů, uvedl bezpečnostní poradce Bílého domu Sullivan.
Vznik Putimové čtvrti: Ulice v metropoli autonomního Čečenskaje je nově pojmenovaná po ruském prezidentovi.
Dnes bude proměnlivá oblačnost: Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jižní Moravě až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C.
Hranický kostel stále bez věžičky: Chybí miliony, farnost plánuje sbírku. Lupič ze Cvikova dopaden: Na poštu si přišel pro peníze s plastovou pistolí. Situace ve znojemské nemocnici: Miroslav Kavka zůstává ředitelem. Návrh na nové výběrko neprošel. Podvodník z Klášterce tahal z mužů peníze: Sliboval jim sex, vydával se za ženu. Šest a půl tuny oblíbené pochoutky: Tvarůžkový festival v Olomouci trhal rekordy. Kompenzace za D1: Dluhonice propojí s Přerovem nová cyklostezka. Doprava ve slezské metropoli: Smart řízení dopravy se nedaří vyladit. Průjezd Opavou i nadále vázne.
Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili: Po výhře 4:1 v Barceloně postoupili do semifinále Ligy mistrů. Domácí hráli odvetu čtvrtfinále od 29. minuty v deseti.
Fotbalisté Dortmundu zvítězili: Atlético Madrid překonali 4:2 a postoupili do semifinále Ligy mistrů. Odvetu čtvrtfinále rozhodli dvěma slepenými góly.
Dopravní nehoda u Chebu: Náklaďák měl na dálnici D6 nehodu. Zablokoval sjezd na Dolní Dvory. Petice proti festivalu Velká Morava fest: Vzbudila rozruch. Změna místa se zatím neplánuje.
Fiala jednal se šéfem Sněmovny reprezentantů: Hovořili o Ukrajině, Blízkém východě či LNG. V Kongresu uctil český premiér odkaz prezidenta Havla.
Ubodal ve spánku svoji družku: Nižší trest si nevymohl. Vrah z Radnic si odsedí 14 let. Musí také zaplatit miliony pozůstalým.
Základní registr obyvatel a osob: Přes odpor ANO a SPD jej asi bude spravovat Digitální a informační agentura. Sněmovna to dnes podpořila.