Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Omezení denního počtu návštěvníků: Japonsko zavedlo on-line rezervace pro výstup na horu Fudži.
Maturanti se v písemkách zlepšili v češtině: Propadlo 2,8 procenta proti loňským 5,9 %. Výrazně ubylo neúspěšných v matematice, mírně přibylo v angličtině.
Lékařská komora a odbory hrozí opět protesty: Důvodem je neplnění dohody o podmínkách práce. Protesty chtějí načasovat tak, aby si jich politici co nejvíc všimli.
Vlak na Benešovsku usmrtil člověka v kolejišti: Provoz na koridoru stojí.
Návrh hlavního prokurátora ICC vydat zatykač: Konkrétně na představitele izraelské vlády spolu s vůdci Hamásu je děsivý a zcela nepřijatelný, uvedl Fiala.
Velká fanzóna: Praha chce vrátit fandění v hokeji na Staroměstké náměstí, umístí tam obrazovky.
Monitorování Záporožské jaderné elektrárny: Český ministr zahraničí Jan Lipavský ocenil MAAE, situace je dle něj riziková.
Hokejová reprezentace na MS v Praze: Útočníci Pastrňák se Zachou z Bostonu se k ní připojili. V úterý proti Kanadě chtějí hrát.
Podezření z pokusu o poškození finančních zájmů EU: Vysoký krajský úředník z Ústí je u soudu kvůli sporné dotaci obcím Litoměřicka.
Zásahy do soudcovských platů: Ústavní soud vyhlásí v úterý 28. května tři očekávané nálezy. Týkají se restrikcí v letech 2021, 2022 a také letos.
Eliška bojovala s kaprem pirátem: Obří ryba měla téměř 20 kilo. Berounsko nelegální billboardy netrápí: Z orlů u dálnice se stala umělecká díla.
Co oznámil hlavní prokurátor ICC: Že usiluje o vydání zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta.
Do deseti let skončí domácí kotle na uhlí: Oznámil to ministr Hladík. Ještě letos se zakážou kotle 1. a 2. emisní třídy, zbývá jich vyměnit 150 tisíc.
Výzkum Národního památkového ústavu: Objevil ve sbírkách zámku Sychrov dvě renesanční busty vévodů od sochaře Meita, 455 let se považovaly za ztracené.
Maturita z češtiny: Neúspěšnost studentů v testu se letos snížila na 2,8 pct z 5,9 pct. Klesla i v matematice, v angličtině stoupla.
Pražské energetice klesl loni čistý zisk: Konkrétně o 217 milionů na téměř 3,12 miliardy Kč. Hlavní příčinou byly vyšší daňové odvody. Výnosy PRE naopak vzrostly.
Češi budou letos pracovat na odvod daní 172 dnů: Den daňové svobody tak připadne na 20. června, loni byl 17. června, vyplývá z analýzy Deloitte.
Letošní MS v hokeji: Zápas České republiky s Rakouskem byl na České televizi zatím nejsledovanější. Vidělo jej 1,88 milionu diváků.
Hospodaření obcí bez započtení Prahy: Obce měly loni přebytek rozpočtu 26,4 miliardy Kč, nejvyšší od roku 2016.
Havárie na letišti v Milovicích: Havarovalo zde malé letadlo se dvěma lidmi na palubě, utrpěli lehká zranění. Vážná nehoda na obchvatu Čáslavi: Plameny z převráceného auta udusili hasiči pěnou. Mezi dětmi se šíří pátá nemoc: Mají zarudlé tváře, vyrážku či zvýšenou teplotou.
Zdravotní stav slovenského premiéra: Robert Fico je po atentátu z minulého týdne stabilizovaný, komunikuje, oznámila nemocnice.
Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku za dvě miliardy: Poradí si s extrémní povodní.