deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Šperky, oblečení i washingtonský dům: Zámek v Rosicích možná nabídne expozici věnovanou manželům Mládkovým, kteří jsou ve městě nyní oba pohřbení.
Babyboom: Poprové za sedm let se v roce 2021 zvýšila porodnost v USA, uvedlo ve zprávě Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí.
Ropa jde nahoru: Ceny ropy rostou. Pomáhá jim napjatá globální nabídka i růst poptávky po pohonných hmotách ve Spojených státech.
Lákají na Macbetha: Letní shakespearoské slavnosti, které začínají 28. června v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, připravují čtyři novinky.
Největší sucho za celé dekády: Miliony somálských dětí muselo přestat chodit do školy kvůli nejhoršímu suchu, s jakým kdy země bojovala.
Změna na hřbitovech: Jakmile Brňané zaplatí nájemné za hrob, nemusí už nic podepisovat. Lidé na znovupodepsání většinou zapomínali.
Stačilo by požádat jednou: O příspěvek na bydlení lidé nejspíš nebudou muset žádat každý rok znovu. Novelu pravděpodobně projedná vláda zítra.
Snaha o omezení práv: Zdravotní úředníci v Montaně tvrdí, že transgender lidé si nemohou změnit své rodné listy ani po přeoperování se.
Německo nemůže stát stranou: Šéf polské diplomacie Zbigniew Rau vyzval Berlín, aby se ujal hlavní role v evropském bezpečnostním systému.
Konopí v brněnské nemocnici: Výsledky z ročního pěstování konopí prezentovala Fakultní nemocnice u sv. Anny na 7. ročníku konference Věda a konopí.
Mimořádná valorizace penzí: Průměrná starobní penze má vzrůst o 699 korun. Nařízení vláda chystá přijmout zítra.
V Brně chybí krev: Rekordní počet operací po pandemii, které dohání lékaři Fakultní nemocnice u sv. Anny, snížil zásoby krve na minimum.
Už je plno: Pražský primátor Hřib navrhuje omezit uprchlíkům vyplácení dávek a dotací na ubytování v místech, kde už není kapacita.
Projev šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře: Někdejší americký ministr zahraničí Henry Kissinger by bez váhání Rusku obětoval nejen Ukrajinu, ale i Polsko či Litvu.
Odsouzení obránců: Proruští separatisté na soudní proces se zajatými ukrajinskými obránci z Azovstalu pozvou i zástupce Západu.
Zápach na desítky metrů: Čtyři mrtvé rozládající se tygry objevili policisté dnes na travnatém pozemku vedle odbočky silnice ze Smečna do Kladna.
Příprava na nejhorší: Německo objednalo 40 000 dávek vakcín jako preventivní opatření proti šíření opičích neštovic.
Místo pro 150 lidí: V pražských Malešicích vznikne od 31. května další stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny.
Unikla jen o vlásek: Olha už měla po kontrole v žytomyrské porodnici zůstat, ale musela domů pro věci. Tu noc nemocnici vybombardovali.
Prodávají ukradené obilí: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit. Z ukrajinských přístavů posílá obilí odběratelům se zájmem.
Osmnáctiletí peníze nedostanou: Podívejte se, kdo má nárok na příspěvěk pěti tisíc korun na lepší zvládnutí vysoké inflace.
Nový návrh zákona: Kalifornští rodiče možná budou mít možnost žalovat sociální sítě za to, že se na nich jejich děti staly závislé.
Okamžitě ujel a nechal ho zemřít: Za sražení a zabití chodce na tramvajové zastávce na Ječné v Praze a úprk z místa nehody dostal cizinec dva roky vězení.
Návrat dezinformací: Sdružení CZ.NIC ve středu odblokuje osm dezinformačních webů, které znepřístupnilo 25. února kvůli válce na Ukrajině.
Nový rybník na Letné: V Letenských sadech vzniká nový rybník. K chytání ryb nebo koupání ale nebude.