deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Našli poklad: Archeologové u Hořenic na Náchodsku v trase budoucího obchvatu Jaroměře objevili četné stopy osídlení ze 3 etap pravěku.
Nejvíce zaměstnaných Ukrajinců v republice: Uprchlíky nejčastěji zaměstnávají na nekvalifikovaných a dělnických pozicích. Několik zdravotníků jde i do nemocnic.
Nikotin je i v odpadních vodách: Nedopalky cigaret tvoří 40 procent odpadů na ulicích nebo plážích, rozkládají se přitom podle odborníků i 15 let.
Předchůdce amerického cheesecaku: Antičtí Římané hodovali na kozím cheesecaku s medovou krustou zvaný Savillum, který je podobný současnému dortu.
Odpočívá vedle manžela: Sběratelka umění a mecenáška Meda Mládková v úterý spočinula v rodinné hrobce svého manžela v Rosicích u Brna.
Slivovička, borovička a jedem: Opilý řidič v Blučině na Brněnsku si pro benzin dojel v protisměru a jeho příjezd doprovázela demolice.
(Ne)laskavost Ruska: Postup ruské armády na Ukrajině zpomaluje jejich ohled na civilisty, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
Sexuální násilí: Odvolací soud potvrdil, že francouzský filmař Luc Besson nebude stíhán kvůli obvinění z opakovaného znásilnění.
Migrační vlna: V Česku je podle ministra vnitra Víta Rakušana asi 75 procent uprchlíků, kteří se zde registrovali.
Oběti na životech: Při zásahu brazilské policie v chudinské čtvrti v Riu de Janeiru zahynulo 11 lidí.
Přelety nad Japonským a Východočínským mořem: Čína a Rusko podnikly první společné manévry od začátku invaze na Ukrajinu.
V pražském Rudolfinu zazní netradiční koncert: Filmová filharmonie zahraje hudbu ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park či E. T. Mimozemšťan.
100 let Krajského soudu v Ostravě: Desítky exkurzí, nejrůznějších ukázek a přednášek nabídne ojedinělá akce nazvaná Ostravské paragrafy
Růst o 13 procent: Celkové náklady veřejného zdravotnictví loni dosáhly 406,8 miliardy korun.
Plagova nová pozice: Česká konference rektorů očekává, že nový předseda Národního akreditačního úřadu bude nezávislý.
Vlivem války: Pokles těžby ropy v Rusku od invaze nejvíce zasáhl státní firmu Rosněfť.
Výroční správa SŽ: Správa železnic loni vykázala ztrátu 1,6 miliardy Kč, meziročně ji prohloubila.
Úspěch antropologů: Odborníci vrátili tvář ženě z doby bronzové, podle bohaté výbavy patřila k elitě.
Nový přírůstek: Plzeňské zoologické zahradě se poprvé v historii podařil odchov želvy trpasličí.
Melitopol se nevzdává: Hnutí odporu proti ruským vojákům zesílilo a vznikly nové skupiny, zejména partyzánské.
Migrační vlna v metropoli: Počty uprchlíků z Ukrajiny cestujících po železnici do Česka klesly na zhruba desetinu množství z prvních týdnů války.
Korupce: Slovenský nejvyšší soud vyměřil bývalému šéfovi elitní složky slovenské prokuratury Dušanovi Kováčikovi osm let vězení.
Thor: Láska jako hrom: Podívejte se na nový trailer marvelovky kterou uvidíme v českých kinech.
Podívejte se: Léta nevyužívaný vojenský areál v Újezdu u Brna se vedení tamní radnice snaží prodat.
Chtěli bojovat proti Rusku: Prezident Miloš Zeman nevyhověl žádostem 11 českých občanů o souhlas s jejich vstupem do ozbrojených sil Ukrajiny.