Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Gabriela Satková má evropské stříbro: Česká kanoistka uspěla na šampionátu ve vodním slalomu ve Slovinsku, získala i nominaci na olympiádu v Paříži.
Izraelský ministr vybízí k invazi do Libanonu: Lídr ultrapravice Smotrič žádá ultimátum Hizballáhu. Pokud se nestáhne od hranic, má armáda vpadnout na jih země.
Japonské úřady varují před medvědem: Na severovýchodě země pátrají po zvířeti po nalezení těla muže s hlubokými tržnými ranami a těžkém zranění policisty.
Nezvládla řízení: Při srážce u Libivé na Mohelnicku utrpěla řidička zranění.
Konžská armáda tvrdí, že zmařila pokus o puč: Oznámení předcházela střelba v hlavním městě Kinhase, vojsko uvádí, že pachatele zadrželo.
Ruský útok zabíjel v Charovské oblasti: Při odpoledním útoku zemřelo 5 lidí, včetně těhotné ženy, 15 je zraněných, uvedly místní úřady.
Dva lidé zemřeli po kolizi lodí na Dunaji: Maďarské úřady pátrají po pěti pohřešovaných osobách po srážce plavidel u Veroce, 50 kilometrů severně od Budapešti.
Na fasádě Máje jsou dvě plastiky Davida Černého: Dělníci nainstalovali na fasádu pražského obchodního domu motýly s těly britských stíhaček Spitfire.
Robert Fico je mimo ohrožení života: Stav slovenského premiéra po atentátu ale zůstává velmi vážný, informovala Fakultní nemocnice v Banské Bystrici.
Lezec Adam Ondra je blíž Paříži: V první olympijské kvalifikaci v Šanghaji skončil třetí, uspět musí ještě na druhém závodu za měsíc v Budapešti.
Meteorologové varují před silnými bouřkami: Vyskytnout se mohou lokálně po celém území republiky, večer hrozí vysoké riziko ve středních a východních Čechách.
Schůzka slovenských politiků bude později: Ve svém prohlášení to naznačil zvolený prezident Peter Pellegrini. Sejít se měli v úterý.
Ukrajina hlásí zásah ruské lodi: Armáda tvrdí, že v noci ukrajinští vojáci zničili minolovku Kovrovec z Černomořské flotily.
Vysočinou se přehnaly bouřky: Telč zasypaly kroupy, u Žďáru zahrozila Sázava druhým povodňovým stupněm.
Na ruskou rafinerii dopadl dron: Svědci z místa hlásili exploze v závodu ve Slavjansku na Kubáni asi 150 kilometrů od Krymu na ruském území.
Rusové usilují o dobytí Časiv Jaru: Strategicky významné město v Doněcké oblasti je cílem současné ofenzívy, usuzuje thinktank ISW. Ukrajina útoky odráží.
Dvě čínské válečné lodi přistály v Kambodži: Zúčastní se největších společných vojenských manévrů obou zemí.
Demonstranti v Jeruzalémě žádají volby: Zablokovali vjezd do města obří urnou a skandují požadavky na vyhlášení předčasného hlasování.
Sněmovna projedná kratší oddlužení: Na pořadu schůze, která začne v úterý jsou i zákony ke zvýšení počtu pěstounů, či sankce za neevidování léků.
Británie odškodní oběti nakažené krve: Ministr financí Hunt oznámí balíček za 10 miliard liber. Infekční léky poškodily v 70. a 80. letech desítky tisíc lidí.
Semifinále NBA: Basketbalisté Dallasu porazili Oklahomu City 117:116, sérii vyhráli 4:2 a postoupili do finále Západní konference.
Ukrajina viní Rusko z útoků na civilisty: Prokuratura oznámila, že bombardování obytného bloku v Charkově vyšetřuje pro podezření z válečných zločinů.
ČNB nakoupila pět tun zlata: Česko bylo v 1. čtvrtletí pátou zemí na světě v akvizicích drahého kovu. Centrální banky ho nakoupily rekordních 290 tun
Saúdského krále trápí vysoké horečky: 88letý Salmán bin Abd al-Azíz se podrobí lékařským vyšetřením, uvedla státní tisková agentura Saúdské Arábie SPA.
Američané se obávají o podmořské kabely: Představitelé vlády varují internetové firmy, že vedení v Pacifiku mohou narušit čínské opravářské lodi, píše WSJ.