Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

U Olomouce srazil vlak člověka: Osobní souprava usmrtila osobu mezi Olomoucí a Blatcem. Provoz vlaků je tam zastaven, dopravu zajišťují autobusy.
Sudetští Němci ocenili Jeana-Claudea Junckera: Na svém sněmu v Augšpurku udělili exšéfovi Evropské komise své nejvyšší vyznamenání, Evropskou cenu Karla IV.
Vietnam bude mít nového prezidenta: Vládnoucí komunistická strana nominovala ministra bezpečnosti To Lama. Předchůdce byl obviněn z korupce.
Polsko opevní východní hranici: Premiér Tusk oznámil, že na 400 kilometrech pomezí s Ruskem a Běloruskem Poláci vybudují opevnění za 59 miliard korun.
Začala instalace Černého plastik: Dělníci první z nich montují na fasádu opravovaného obchodního domu Máj v Praze.
Zemřel Leoš Faltus: Hudebnímu skladateli a pedagogovi bylo 86 let. Patřil k předním znalcům a popularizátorům díla Leoše Janáčka.
Martin Nečas se připojil k národnímu týmu: Hokejista Caroliny přijel po vyřazení z NHL. Zda nastoupí už večer proti Britům, rozhodnou trenéři během odpoledne.
Útočníka z Rokycan poslal soud do vazby: 36letý muž je obviněný z pokusu vraždy, v noci napadl nožem řidiče, byl pod vlivem drog.
OpenAI získá přístup k obsahu sociální sítě: Tvůrce nástroje ChatbotGPT se dohodla s Redditem, může využít data z platformy, poskytne své nástroje.
Sřelec na Fica doznal vinu: Vypovídá před soudem v Pezinoku, který rozhoduje o uvalení vazby. 71letý muž je obviněný z úkladné vraždy.
Robert Fico je ve stabilizovaném stavu: Slovenský premiér zůstává v péči banskobystrické nemocnice, s převozem se ještě nepočítá, řekl vicepremiér Kaliňák.
Americké úřady vydaly globální výstrahu: Varují své občany, že pochody Pride a akce na podporu sexuálních menšin v zahraničí mohou být terčem teroristů.
D35 je u Olomouce opět průjezdná: Od rána ji blokovalo odklízení následků havárie kamionu. Nikdo při ní nebyl zraněn, škoda dosáhla 1,8 milionu korun.
Sudetští Němci mají sněm: Na výročním zasedání v Augšpurku zazněla i česká hymna. Krajanské sdružení ocenilo vývoj dialogu s Českou republikou.
Rusko zabavilo majetek italské banky: Soud v Petrohradu nařídil zajistit aktiva skupiny UniCredit v přepočtu za 11,5 miliardy korun.
Charkovskou oblast opouští civilisté: Ruská ofenzíva vyhnala z domovů na deset tisíc lidí, řekl v rozhovoru s agenturou AFP ukrajinský prezident Zelenskyj.
Meteorologové varují před silnými bouřkami: Dnes zasáhnou Moravu a jihovýchod Čech, v neděli pak celé Česko. Přinesou kroupy i přívalové deště.
Jemenští rebelové zasáhli nákladní loď: Ropný tanker plující pod panamskou vlajkou utrpěl menší škody.
Hokejový národní tým zve posily z Bostonu: Vedení reprezentace dnes osloví útočníky Davida Pastrňáka a Pavla Zachu, aby se připojili k týmu na MS v Praze.
Antonie Galušková se kvalifikovala do Paříže: Česká kajakářka se na ME ve Slovinsku probojovala do finále a zajistila si účast na olympiádě.
Zelenskyj odmítl olympijské příměří: Ukrajinský prezident k návrhu francouzského protějšku Macrona řekl, že by zastavení palby pomohlo Rusům k přísunu posil.
Obviněný z útoku na Fica vypovídá před soudem: Soudci v Pezinoku rozhodují o návrhu na uvalení vazby. Za atentát na slovenského premiéra mu hrozí 25 let až doživotí.
U Belvederu opět zní Zpívající fontána: Ozdoba Královské zahrady u Pražského hradu prošla dvouletou obnovou. Zní denně od 10 do 19 hodin.
Ruská klouzavá bomba zabíjela v Charkově: Zemřeli tři lidé, počet zraněných po pátečním útoku stoupl na 31 uvedla místní správa.
Na Nové Kaledonii pokračují nepokoje: V sobotu zemřel už pátý člověk do začátku protestů, dva další jsou zranění. Pořádek se snaží obnovit francouzská policie