Mikuláš vyjde do kraje zpod Krudumu

Tradice díky rozvolnění opatření nebude narušená. Svatý Mikuláš se svou družinou se vydá do kraje zpod hory Krudum, od ruin kostela svatého Mikuláše u obce Hrušková. Potvrdili to za organizátory Vladislav Podracký a Jiří Klsák. „Akce proběhne dle plánu, tedy v pátek 4. prosince na svátek sv. Barbory od 16 hodin v areálu ruin kostela sv. Mikuláše u obce Hrušková,“ uvedli. „A jako obvykle za podpory města Loket, respektive Loketských městských lesů, které na místě připraví horký čaj i oheň na zahřátí,“ doplnili. Jediné, co letos budou muset účastníci oželet, je zpěv loketského sboru Cubitus.

Tradice o svatém Mikuláši z Krudumu se šířila v kraji od 15. do poloviny 20. století. Lidé zde věřili, že právě z této bájné hory, kde i svatý Mikuláš bydlí, roznáší dárky dětem v okolí v předvečer svého svátku. Teprve archeologický výzkum potvrdil, že základem pověsti se stala existence zmizelého kostela. Jeho znovuobjevení stálo na počátku novodobého obnovení této mikulášské tradice, v roce 2005 se tým pracující na archeologickém výzkumu rozhodl oprášit starou legendu o cestě svatého Mikuláše krajem a tuto tradici obnovil. 

Křemílek i Rákosníček zvou do galerie

Interaktivní galerie Becherova vila zve děti i dospělé po svém znovuotevření na výstavu Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček a jiné bytosti kouzelného světa Zdeňka Smetany… a ještě mnoho dalšího. Výstava potrvá do 31. ledna.

Vánoční trhy

Trhy nabídnou od 5. prosince adventní sortiment, například vánoční ozdoby, řemeslné výrobky, nebo občerstvení – to ale pouze s sebou. Z důvodu vládních opatření bez doprovodného programu. Konat se budou na Mlýnské kolonádě, pěší zóně a před hotelem Thermal. Potrvají do 27. prosince.

Mikulášská zabijačka

Domácí uzený špek a bůček, jitrnice, jelita, tlačenka, ovar a další zabijačkové dobrůtky. To opět nabízí Zahradní hospůdka U Gardnera v Lokti. Mikulášská zabijačka je naplánována na víkend 5. a 6. prosince. A je nutná objednávka a rezervace předem. Tu můžete učinit přímo do komentářů na facebooku hospůdky nebo na telefonních číslech 723 586 777, 728 168 585.

Muzeum zve na výstavy

Muzeum v zámku opět zve na výstavy.

Chebské vánoční trhy

Od čtvrtka díky rozvolnění se otevřel i zbytek tržnice, vyhlídkové kolo a dětský kolotoč. Vzniklo i městečko řemesel. K dispozici je i kluziště. V neděli 6. prosince budete mít znovu šanci předat dopis pro Ježíška. Ježíškův pošťák bude na náměstí od 14:00 do 15:00 a od 16:00 do 17:00 hodin

Mariánskolázeňský vánoční trh

Mariánskolázeňské vánoční trhy proběhnou letos na dvou místech. Od 5. do 20. prosince, případně až do 30. prosince v oblasti Městské tržnice bude pořádán mini trh pod názvem Mikulášský pavilón, který bude uveden do provozu Mikulášskou nadílkou pro nejmenší obyvatele Mariánských Lázní. Druhým místem pak bude vánoční trh v prostorách lázeňské Hlavní kolonády.