VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici napjatě očekávají výsledky krajských voleb

Karlovy Vary — Průběžné výsledky budou štáby sledovat v restauracích i ve stranických sekretariátech.

15.10.2008 2
SDÍLEJ:

K volbám za pár dní. Nejvíce práce budou mít v pátek a v sobotu členové volebních komisí. Jenom Karlovy Vary mají padesát volebních okrsků.Foto: DENÍK/Archiv

Už pozítří přistoupí voliči k volebním urnám a do soboty budou rozhodovat o tom, která strana či politické hnutí bude v příštích čtyřech letech vést Karlovarský kraj. Volby skončí v sobotu 18. října ve 14 hodin.

„První průběžné výsledky by mohly být známy už v sobotu večer,“ uvedl Jakub Kaválek, mluvčí karlovarské radnice. Při tomto typu voleb nelze vydávat voličské průkazy a volič může volit pouze ve svém volebním okrsku podle místa trvalého pobytu.

„Na pracovišti evidence obyvatel v budově magistrátu města v Moskevské ulici si občané města mohou ověřit, zda jsou zapsáni v seznamu voličů v místě svého trvalého bydliště,“ vysvětlil Lukáš Pokorný z tiskového odboru radnice. Dodal, že v odůvodněných případech může komise umožnit hlasování do přenosné volební schránky – pouze však na území příslušného okrsku.

„Požadavky na toto hlasování je nutné nahlásit na odboru vnitřních věcí magistrátu města nebo ve dnech voleb přímo okrskové volební komisi,“ doplnil Pokorný.

Z technických důvodů je pracoviště evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů v pátek 17. října na magistrátu uzavřeno, nejsou úřední hodiny pro veřejnost.

„Od okamžiku zahájení voleb až do ukončení hlasování bude otevřena agenda občanských průkazů, a to pouze pro výdej občanského průkazu k zajištění výkonu volebního práva,“ dodal mluvčí.

Volební štáby jednotlivých politických hnutí a stran se většinou sejdou v sobotu v odpoledních hodinách. Například občanští demokraté budou výsledky voleb sledovat v restauraci AC Start. „Ještě dopoledne se zúčastním honu na lišku, je to lepší než sedět doma,“ uvedl lídr ODS Josef Pavel.

Sociální demokraté zůstali věrni svému sekretariátu v Moskevské ulici, ovšem komunisté se v sobotu stěhují do Sokolova. „Náš karlovarský sekretariát je v přestavbě, proto využijeme naše prostory v Sokolově,“ vysvětlil lídr Jaroslav Borka. Výsledky voleb nebudou v Karlových Varech sledovat ani Zelení. „Sejdeme se v Praze v celostátním štábu,“ vysvětlil lídr Radan Večerka.

Hnutí Doktoři si za azyl zvolilo kino Panasonic. „Tady můžeme zapít buď vítězství a případně i prohru,“ zažertovala Berenika Podzemská,“ lídr hnutí. Uskupení Alternativa bude podle Jiřího Kotka v sobotu u počítačů. „Kde se sejdeme, na tom jsme se ještě stoprocentně nedohodli, ale předpokládám, že večer budeme ve Smíchovském pavilonu,“ uvedl Kotek. Koalice za Karlovarský kraj se v sobotu sejde v sekretariátu strany KDU–ČSL ve Varšavské ulici.

Kdo kandiduje

1 — Komunistická strana Čech a Moravy
18 — Strana zelených
25 — Doktoři (za uzdravení společnosti)
32 — Strana zdravého rozumu
33 — Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa
37 — SDŽ – Strana důstojného života
38 — Unie svobody – Demokratická unie
42 — Volte Pravý blok – stranu za snadnou a rychlou odvolatelnost…
47 — Občanská demokratická strana
48 — Česká strana sociálně demokratická
49 — Alternativa pro kraj
53 — Dělnická strana – za zrušení poplatků ve zdravotnictví
55 — Koalice pro Karlovarský kraj

Autor: Ivana Kalinová

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení