Když se v Karlových Varech začal prosazovat spolek Zachraňme Vary, upozorňující na sporné stavební projekty, například na brutální výstavbu na pozemcích bývalého zahradnictví Na Vyhlídce, ostřílené komunální politiky ihned napadlo, že toto podhoubí je přímo vhodné pro založení uskupení s ambicí zasáhnout do letošních komunálních voleb.

A to se také stalo. Kandidátku toto politické hnutí podalo pro názvem Srdcem pro Vary a jeho lídrem je Josef Janů, bývalý krajský radní za Pirátskou stranu a bývalý krajský předseda Pirátů.

Janů Piráty ale opustil a v současném zastupitelstvu byl aktivním členem opozice. Dvojkou na kandidátce Srdcem pro Vary je Vladimír Valkoun a následuje Petr Prokop. Toto hnutí chce zasáhnout také do senátních voleb v obvodu Karlovy Vary, v nichž se ostatním kandidátům postaví Petr Ajšman. Podle něj chce toto politické hnutí stabilizovat městskou ekonomiku, prosazovat větší zapojení obyvatel do řízení města, řešit problém parkovacích míst a mimo jiné obnovit letní kino. „My se dopředu nevymezujeme spolupráci s žádnou politickou stranou, nicméně spolupráci s některými místními politiky si neumíme představit,“ uvedl Petr Ajšman.

Plzeňský kuchař Petr Smazal si chce od podzimu otevřít restauraci. Vařit tam hodlá opět svá oblíbená mexická jídla, ale také česká.
Mexická kuchyně v Česku pořád moc nefrčí, což je škoda, říká kuchař Petr Smazal

Do volební i senátní kampaně, které se budou podle Petra Ajšmana prolínat, chce hnutí vložit 150 a 200 tisíc korun. „Na to se složí členové hnutí a kandidáti hnutí. Kampaň povedeme kontaktně a prezentovat se voličům budeme prostřednictvím letáků a také na webu.

V senátní kampani chce Petr Ajšman voliče zaujmout pozitivním přístupem k řešení problémů občanů ať v Karlových Varech, nebo v jiné části Karlovarska a při práci čerpat ze své znalosti regionu. „Potíže lidí na Karlovarsku se vrší a budou přibývat. Setkal jsem se už s tolika bezmocnými lidmi, kteří si nevěděli rady a ocenili zájem i nabídnutou pomoc,“ uvedl Petr Ajšman.

Toto hnutí ale nejde do voleb pouze v Karlových Varech. Kandidátku postavilo také v Toužimi, kde do čela postavilo zastupitele Petra Vlčka. V Toužimi nově podalo svou samostatnou kandidátku i hnutí ANO, jejímž lídrem je Roman Straka, v roce 2010 až 2014 místostarosta města. Ten je zároveň kandidátem obou hnutí na starostu Toužimi.

Hnutí Srdcem pro… zabuší ve volbách i v Dalovicích, Sokolově či v Chodově.

Ilustrační foto.
Milenecký vztah skončil u soudu. Muž měl znásilnit expřítelkyni

Také hnutí ANO chce při letošních komunálních volbách rozšířit své teritorium moci. Kandiduje v celkem šestnácti obcích a městech v kraji.

„V Karlových Varech je lídrem Andrea Pfeffer Ferklová, současná primátorka, uspět opět chceme i v Sokolově, kde je lídrem Petr Kubis. V Nejdku bude ANO opět hájit starostka Ludmila Vocelková a ve Velké Hleďsebi Jaroslava Brožová Lampertová. Starostku máme nyní i v Pramenech. I tam chce paní Michala Málková uspět a pokračovat,“ říká krajská předsedkyně ANO v Karlovarském kraji Jana Mračková Vildumetzová. Úspěch by ANO rádo zopakovalo i v Ostrově, kde je lídrem radní David Hanakovič, a v Chebu Jan Vrba.