Ale zapřel to Deníku a pomlčel o tom i v ANO, za nějž kandidoval. To nakonec rozhodlo, že ho stahuje z kandidatury na starostu. Jenomže v Ostrově na to vyzráli, Hanakovič oznámil odchod z ANO s tím, že ho koaliční partneři na pozici starosty podporují. Ostrovský předseda ANO Lumír Pála navíc jeho oznámení lajkuje.

Velmi zarážející je i postoj nynějšího prvního místostarosty Pavla Čekana, kterému před čtyřmi lety Hanakovičova minulost vadila a veřejně na ni upozornil. Nyní ho však podpořil. Ono to tak asi nebude o paměti a zda někomu něco vadí nebo ne, ale spíše o zákulisních politických dohodách. Je třeba se totiž ptát, cui bono neboli kdo z toho bude mít prospěch. Že by koaliční partneři podpořili na postu starosty člověka, který vědomě neříkal pravdu a měl oplétačky kvůli úplatkům, jen pro jeho sympatickou tvář? Tomu se dá těžko uvěřit.

A ještě jedna věc. Hanakovič dostal při letošních volbách nejvíce preferenčních hlasů, za což může určitě poděkovat zakladateli ANO a hnutí jako takovému. Takovou podporu by jako nezávislý kandidát, kterého veřejnost doposud až tolik neznala, zřejmě nenasbíral.

Jana Kopecká, šéfredaktorka Karlovarského deníku