Společně pro Jenišov je zásadním odpůrcem těžby kaolinu na území obce, kterou tam plánuje společnost Sedlecký kaolin. Právě těžba byla důvodem hutné předvolební kampaně. Navíc Společně pro Jenišov odmítá větší diskusi se Sedleckým kaolinem, které se naopak nebrání v sousední Mírové či Božičanech. V těchto dvou obcích ale zřejmě k velkým změnám ve vedení obce nedojde, protože dosavadní starostové Miloš Kameš za Nezávislé v Božičanech a Lenka Baštová ze Sdružení za perspektivní Mírovou získali se svými uskupeními a v nich také nejvíce hlasů.

Vítězství Společně pro Jenišov, které pod touto hlavičkou kandidovalo poprvé, je ale vysoké. Z jedenácti mandátů totiž získalo sedm. "S tak vysokým náskokem jsme opravdu nepočítali. Říkali jsme si, že takových šest, pět křesel by bylo dobré," komentoval výsledky starosta Stehlík a pokračoval: "Velice mě pochopitelně těší, že nám lidé věří a že nás tu stále chtějí."

Už během voleb bylo čitelné, jak tam asi výsledky dopadnou. Oslovení voliči se totiž redakci svěřili, že v obci žádné změny nechtějí.

Kontroverzní budova stojí při vjezdu do obce.
Referendum v Jenišově řeklo velkým stavbám jasné ne