Strany a hnutí musely dodržet termín, do kterého bylo možné kandidátky odevzdat. A to bylo v úterý do 16. hodiny.

Pro politická uskupení začínají i po podání kandidátek další volební přípravy. Pořadí na kandidátkách pro ně zatím není definitivní, to lze ještě měnit, případně je doplnit. "Podle zákona o volbách mají strany a hnutí možnost až do pondělí 1. srpna doplňovat další jména na kandidátní listině nebo měnit jejich pořadí," uvedl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

A až do 6. srpna mají kandidující politická uskupení čas na odstranění závad na kandidátních listinách. "V sobotu 6. srpna rozhodne registrační úřad, tedy magistrát, zda je kandidátka přípustná či ne," dodal mluvčí Kopál.

Kandidující strany a hnutí do komunálních voleb v Karlových Varech: Karlovaráci, politické hnutí; Česká strana sociálně demokratická, politická strana; Svoboda a přímá demokracie (SPD), politické hnutí; ANO 2011, politické hnutí; Česká pirátská strana, politická strana; Komunistická strana Čech a Moravy, politická strana; Karlovarská občanská alternativa, politické hnutí; Spojené síly, sdružení politických stran, politických hnutí a nezávislých kandidátů; PŘÍSAHA – občanské hnutí a politické strany Právo Respekt Odbornost a nezávislých kandidátů; SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP), koalice politických stran; Trikolora, politická strana; SRDCEM PRO VARY, Sdružení politického hnutí SRDCEM PRO… a nezávislých kandidátů; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, politické hnutí.

Ilustrační foto
Kvůli suchu omezí vodohospodáři na Karlovarsku odběr vody z potoků i řek

O senátní křeslo se utká 11 kandidátů, mimo jiné i Pes  

Do letošních senátních voleb na Karlovarsku, tedy ve volebním obvodě Karlovy Vary, vysílají politické strany a hnutí celkem 11 kandidátů, z nichž jeden kandiduje samostatně. Novinkou je hnutí Pes, které chce mít v horní komoře Parlamentu také své zastoupení poprvé.
Letošní senátní volby na Karlovarsku se podle mluvčího Jana Kopála konají v tentýž termín jako volby komunální, tedy 23 a 24. září. O týden později se uskuteční druhé kolo senátních voleb. Současným senátorem za Karlovarsko je Jan Horník, starosta Božího Daru, který zkusí svůj úspěch z minulých senátních voleb v roce 2016 zopakovat.

Podané přihlášky registrací pro volby do Senátu: Nezávislý kandidát; Volba pro kraj, politické hnutí; SPOLU (ODS+KDU-ČSL+TOP 09), koalice politických stran; ANO 2011, politické hnutí; Hnutí PES, politické hnutí; Svoboda a přímá demokracie (SPD), politické hnutí; Česká pirátská strana, politická strana; Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT, politická strana; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, politické hnutí; Karlovarská občanská alternativa, politické hnutí; SRDCEM PRO, politické hnutí.