Dosavadní senátor za karlovarský obvod Jan Horník vypadl už v prvním kole letošních senátních voleb, ale zřejmě obhájí místo starosty na Božím Daru, kde v čele radnice stojí už od revoluce. V souvislosti s volební kampaní, která proti němu odstartovala letos v červenci, podal trestní oznámení. Kdosi totiž vytvořil facebookový profil nazvaný Horník nebo vekslák a stejně pojmenoval i webovou stránku. Na nich během posledních měsíců zveřejňoval různé kauzy. V září se navíc objevil v Karlových Varech i bilboard s fotografií Horníka a se stejným titulkem.

"Situace před volbami nebyla na Božím Daru a pro mě jednoduchá, šlo o kombinaci komunálních a voleb do senátu. Byl to obrovský tlak, kterému jsem čelil. Jedná se o webové stránky, facebookový profil i bilboard. Pohár mé trpělivosti přetekl a rozhodl jsem se podat v této věci trestní oznámení," říká Horník.

Poslední kapkou byl právě bilboard, který visel v karlovarské Západní ulici. "Nakonec se mi podařilo nechat jej odstranit. Kdo za tím je? Někdo, kdo má hodně peněz, protože takovéto bilboardy nejsou nikterak levné, někdo, komu jsem zkrátka překážel," konstatuje Horník.

Petr Kulhánek.
Senátní fiasko STANu: Horník i Kulhánek vypadli v prvním kole

V příspěvcích, které byly na internetu zveřejněny, se objevila například nevyřízená půjčka, kterou už ale Horník podle svých slov splatil, výstavba 42 domů na Rýžovně v lokalitě, která je na hraně území zapsaném v UNESCO a chráněné krajinné oblasti. Domy bude podle Horníka stavět město a ponechá si je ve svém majetku pro své obyvatele. Dalším tématem příspěvků byla i nezahájená rekonstrukce hotelu na Klínovci. Ta byla vybrána jako jeden z projektů spravedlivé transformace Karlovarského kraje, který může čerpat peníze z Evropské unie. Nyní se hledá zpracovatel studie. Policie se podaným trestním oznámením zabývá.

O aktuálním vývoji na Rýžovně Deník informoval začátkem září, jak to vypadá s rekonstrukcí klínoveckého hotelu se čtenáři dozvědí v brzké době.