Jde o vyhlídkovou konstrukci postavenou ze dřeva a oceli, která se nachází nad obcí Dolní Morava poblíž chaty Slaměnka pod vrcholem Slamníku. Objekt je v provozu od 5. prosince 2015. Autorem 55 metrů vysoké stavby je architekt Zdeněk Fránek, který působí od roku 2012 jako děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Ten o ní řekl: "Výjimečnost stavby je v rozsahu použití dřeva na stavbě těchto rozměrů. Také v tom, že vytvoří nový druh zážitku, kde si člověk lépe uvědomí svou skutečnou maličkost v lůně přírody…“ Stezka v oblacích se stala oblíbeným výletním cílem – během prvního roku od zahájení provozu ji navštívilo téměř 200 000 lidí. Atrakce má i vlastní turistickou vizitku.

Stezka byla postavena v nadmořské výšce 1116 metrů poblíž horní stanice lanovky Sněžník vedoucí z Dolní Moravy. Na vrchol stavby ve výšce 55 metrů nad úrovní terénu vede dřevěná stezka o celkové délce 710 metrů. Celá stavba je bezbariérová. Ve směru dolů lze použít 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky, vyrobený z nerezové oceli. V nejvyšší části konstrukce se nachází takzvaná kapka, což je síť nacházející se ve výšce 50 metrů nad zemí.

Věž je zapuštěna až 6,5 metru do skalního masivu a v případě dobrých povětrnostních podmínek unese až 4000 lidí. V horní části je lávka zavěšená na ocelových táhlech o celkové délce 600 metrů. Věž odolá vichřici o síle až 200 km/h.

Celkem se na stavbu spotřebovalo 380 tun oceli, 300 m² modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m² hoblovaných hranolů. Modřín pochází z Rakouských Alp a roste v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. (zdroj wikipedie.cz a www.dolnimorava.cz