Zdůraznil, že v Karlových Varech se s největší pravděpodobností otevřou volební místnosti znovu i příští týden, a to na druhé kolo senátních voleb, které se konají v karlovarském okrese. "Připravujeme se tak už raději také na příští týden a sháníme lidi do volebních komisí i na druhé kolo," vysvětlil. "Zatím se omluvilo asi sedm lidí. To máme ale pátek ráno. Máme proto obavy, že omluvenek může během voleb přibývat," sdělil.

Město tak do volebních komisí nasazuje už náhradníky. "Ve většině volebních okrsků máme naštěstí zajištěný nadlimitní počet komisařů, který ale klesá. Kdyby bylo nejhůře, a z řad veřejnosti bychom komisaře nesehnali, začneme oslovovat naše příbuzné. Už nyní hodně pomáhají úředníci magistrátu," konstatoval mluvčí Kopál s tím, že podobný problém nemusela radnice v minulosti tak akutně řešit, protože zájem o volební komisaře byl poměrně velký, a to především ze strany seniorů.

Ilustrační foto
Zastupitele v Karlových Varech čekají těžké roky. Řešit budou hlavně finance

Členem komise se může stát každý občan, kterému už bylo 18 let a nekandiduje do zastupitelstva města Karlovy Vary. Za práci ve volební komisi náleží jejím členům odměna, ta činí při souběžných dvoukolových volbách 2 900 korun. Práce komisaře není fyzicky náročná, je vhodná například i pro studenty nebo seniory. "Každý, kdo splňuje uvedené podmínky, se může přihlásit na telefonním čísle 353 151 223 nebo e-mailu: m.kosikova@mmkv.cz. Na uvedených kontaktech lze také získat bližší informace," dodal mluvčí magistrátu.