Textař, zpěvák a hudebník, který za svou krátkou hudební kariéru stihl vydat dvě alba (Ztráty z obou stran - 2009 / Něžná - 2011), napsat pěknou řádku textů, uspořádat pár hudebních akcí a dát znovu dohromady už dlouho nehrající skupinu Image - řeč je o A. K. Hluškovi - mladičkém muzikantovi, pocházejícím z Ostrova u Karlových Varů. Položili jsme mu několik otázek:

Co pro tebe znamená hudba? Zdroj obživy, zábavu, nebo osobní uspokojení, či něco jiného?
Já myslím, že všechno, relax, náplň, poslání, občas i zdroj obživy, už se to stalo vším, láskou, emocemi, vším..


Když se tě zeptám, za co se považuješ - zpěvák, textař, hudebník…?
Sám sebe asi za nic, ale byl bych jednou rád, kdyby mě lidi brali jako textaře. Myslím si, že v tom je u mě asi největší síla. Ale co si myslím já, není důležité, důležité je to, co si o textech myslí lidi. Zatím jsem se s příliš velkou kritikou ohledně textů nesetkal, což mě mrzí, protože pouze z kritiky se člověk může poučit a dělat věci ještě lépe.


Máš nějaké hudební nebo textařské vzory?
Z hudebních vzorů to bude asi Tomáš Klus, Jarek Nohavica, Karel Plíhal, Radůza. Z textařských opět Tomáš Klus, Karel Kryl a Michal Hrůza. Co se týče mého vnímání hudby jako takové, zaměřuji se především na text. Mým největším vzorem, i přes tyto všechny hudební velikány, které jsem zde jmenoval, je spisovatel Václav Hrabě, který mě oslovil nejen svou tvorbou, ale i celým svým životem, názory… Rád bych se jednou zapsal do duší lidí alespoň stejnou měrou jako on.


Zpátky ke tvé hudební tvorbě. Jaký styl vlastně s kapelou hrajete a na co se má divák těšit, když jde na váš koncert?
Naši hudbu považujeme za pop-rockovou, i když je pravda, že občas nám to trošku ujíždí i do alternativnějších stylů. Diváci se na našich koncertech můžou těšit na pořádnou show a celkově na dobrou atmosféru.


Kdo u vás píše texty?
Pár jich připsal bývalý člen této skupiny Marek Steininger, který si s námi občas i zahraje, ale většinu textů jsem napsal sám.


Jak vznikají nové písně?
Já mám na starosti texty, hudbu pak skládá Jan Laufek, který se podílel i na natáčení obou alb. Jinak naše texty vznikají naprosto všude. Nejlepší píseň „MFF KV“ byla napsána během jízdy autobusem z Karlových Varů do Ostrova.


U písně „MFF KV“ se zastavíme, co nám o ní řekneš?

Tuto píseň asi nemá cenu komentovat, ta se musí slyšet. Dále ještě doporučuji punkovou píseň „Kapr je king“, vyprávějící o tom, že české Vánoce jsou lepší než ty za velkou louží.


Kde všude jste s kapelou hráli?
Letos jsme se představili několikrát na různých oslavách měst a poutích. Hráli jsme před Tomášem Klusem, Davidem Deylem, Věrou Špinarovou a dalšími.


Co vás v budoucnu čeká?
Příští rok chceme v Ostrově organizovat druhý ročník festivalu Open Music Fest 2012. Podařilo se nám sehnat kapely Ready Kirken, Tajfun a Liwid. Akce je na podporu dětského domova v Ostrově a Karlových Varech.