Jak si kapelu či hudebníka Chinaski vyberou? „Pravidla pro zájemce jsou jednoduchá. Skupina nebo interpret musejí být z Karlových Varů nebo okolí a mělo by jim být do pětadvaceti let. Pak stačí poslat jeden YouTube odkaz s vlastní tvorbou na adresu karlovyvary@chinaski.cz,“ řekl Martin Pokorný z BrainZone Services, kteří turné kapely připravují. Kapely a interpreti se mohou hlásit do 5. března. Vybraná kapela na koncertě 31. března v Lidovém domě dostane prostor dvacet minut.

Tuto akci výběru předkapely vymysleli hudebníci okolo Michala Malátného. Chtějí dát šanci mladým, nadějným muzikantům. Proto si místní předskokany vyberou v každém městě, které během jarního klubového turné „Není nám do pláče“ navštíví. Novinkou je i samotná sestava legendárních českých pop rockerů.

Základní a skladatelskou dvojici kapely, zpěváka Michala Malátného a kytaristu Františka Táborského, nyní doplňují přední čeští a slovenští hráči, které s Malátným a Táborským pojí dlouholetá hudební spolupráce.

Hasiči zasahují u požáru haly s uskladněnými pneumatikami.
Hořel objekt s pneumatikami, zasahovali hasiči ze tří krajů

Za bicí v nové sestavě usedl jeden z nejlepších českých hráčů Lukáš Pavlík, který dosud koncertoval s Čechomorem, Ewou Farnou nebo Kamilem Střihavkou. Za baskytaru se postavil Tomi Okres, rodák z Košic, který byl dosud k vidění po boku Lukáše Adamce, Richarda Müllera, IMT Smile nebo Katky Knechtové. Čtveřici doplnil talentovaný klávesista, dlouholetý kapelník Ewy Farne Jan Steinsdörfer. Toho již fanoušci Chinaski znají z podzimních halových koncertů. „Noví spoluhráči jsou hudebníci, se kterými jsme si v průběhu posledních let padli do oka a do ucha. A protože to bereme jako začátek naší další etapy, začínáme turné na jaře v menších sálech, stejně jako to bylo v době našich začátků,“ sdělil Michal Malátný.

Fanoušci se ale i tak nemusejí bát, že by kapelu nezastihli na větším pódiu.

Chinaski budou v nové sestavě headlinerem velkých českých festivalů. V dubnu startují na Ústeckém Majálesu, následovat bude Votvírák, Holešovská regata, Polanka Fest, Okoř, Pekelný ostrov a Vysočina fest. Kromě toho kapela pro fanoušky naplánovala nové festivaly Přehrady Fest, které se uskuteční 20. až 21. července na Slapech a 3. až 4. srpna Vranově. Zároveň bude kapela v létě i pátečním headlinerem letní festivalové tour Létofest.

Na osm zastávek skupina přiveze halový mejdan, se kterým na podzim objížděla vyprodané hokejové arény. Umožní jí to v rámci festivalů velké pódium. To dovolí přenést prozatím nejvýpravnější show skupiny i pod širé nebe.

Kriminalisté odhalili další pěstírnu konopí.
VIDEO: Kriminalisté objevili ve Velichově pěstírnu konopí