Z peněz od radnice jsou přitom ještě dva miliony určeny na činnost obnoveného divadelního souboru. Pokud bude rozpočet pro divadlo krácen, asi by se snížil počet představení. Ředitelka divadla Dana Neumannová ČTK řekla, že se chce ale vyhnout zdražení vstupného.

Na scéně městského divadla se loni i letos uskutečnilo ke 170 představením, ať už divadelních nebo koncertních. Protože dovezená tvorba tvoří přibližně 90 procent programu, je třeba velmi pečlivě plánovat dramaturgii, aby přišlo do hlediště co nejvíce lidí. Zvláště když rostou výrazně náklady, zejména pak na dopravu. „Karlovarskému publiku chceme nabídnout to nejlepší rovněž příští rok. Jak bude nakonec dramaturgický plán vypadat, to ovlivní zejména peníze. Budeme je shánět i od sponzorů," uvedla Neumannová.

Pomyslnou laťku kvality přitom v posledních letech nastavilo divadlo hodně vysoko. Do Karlových Varů se snaží dostat to nejlepší, co tuzemská divadla nabízejí. Za letošní velký úspěch Neumannová považuje například uvedení hry Kumšt v nastudování Divadla Na Jezerce s Janem Třískou v hlavní roli. „O tohle představení jsme usilovali snad tři roky, než se ho podařilo do Varů dostat. Třískovi se tady moc líbilo a chtěl by přijet znovu. Nejen hrát, ale také si prohlédnout město," poznamenala ředitelka.

Jakousi pozvánkou na příští rok je nyní třetí ročník festivalu Best Fest, kdy divadlo nabízí až do konce listopadu 14 mimořádných představení předních českých divadel. Za významný počin považuje Neumannová mimo jiné vystoupení Divadla Bez zábradlí Karla Heřmánka, naplánované na 28. října. Právě Heřmánek měl karlovarskou scénu po čtyři roky pronajatou. Opustil ji koncem roku 2007 a od té doby se jeho soubor v Karlových Varech neobjevil, podotkla ředitelka. „A v listopadu tu bude podruhé," uvedla Neumannová.

Do konce roku nabídne Karlovarské městské divadlo také nové představení své obnovené činohry, dramatizaci díla Axela Hellstenia a Pettera Naesse Chvála bláznovství. V hlavních rolích se představí Michal Malátný, herec a frontman skupiny Chinaski, jehož partnerem je Tomáš Petřík ze Středočeského divadla v Kladně. Za mimořádné představení považuje Neumannová také uvedení Světáků v podání hradeckého Klicperova divadla a v režii Vladimíra Morávka nebo Lédu Činoherního klubu a operu Nápoj lásky v nastudování plzeňského Divadla J. K. Tyla.