V loketském amfiteátru totiž vystoupí legendární polští SBB a papežové českého hardrocku Vítkovo kvarteto.

Koncert těchto kapel se koná v rámci akce Traveller fest. „Jsme moc rádi, že se podařilo tyto dvě skvělé kapely do Lokte pozvat. SBB je totiž opravdová legenda už desítky let, měla u nás v republice vždy velmi věrné fanoušky," uvedl za organizátory Pavel Fejtek. Podle něj polští muzikanti slíbili, že budou svým fanouškům hrát tříhodinovou show. „Kapela má stále hodně energie a na koncert se moc těší," doplnil Fejtek.

Zájem publika však není zatím tak vysoký, jak by si pořadatelé přáli, ale věří, že to dopadne dobře. „Snažili jsme se nastavit vstupné tak, aby bylo přijatelné skutečně pro každého. Jsem rád, že se to podařilo. Předprodeje zatím nejsou extrémní, ale jelikož má být pěkné počasí, tak věříme, že ještě dost příznivců kvalitní muziky dorazí přímo na místo," přeje si Pavel Fejtek.

Kapela SBB vznikla v roce 1971 a od té doby oslňovala fanoušky kombinací blues, jazzu i rocku a byla v sedmdesátých a osmdesátých letech doslova živou vodou i pro místní rockery, protože příliš mnoho podobné muziky zde k sehnání jen tak nebylo.

Velkou hudební legendou je bezpochyby i Vítkovo kvarteto. Skupina funguje také desítky let a je pro své posluchače doslova kultem. Její texty jako Pražskej démon, AIDS či Diskotéka patří ke klasice tuzemské rockové scény.

Areál v Lokti bude zítra otevřen od 18 hodin. Samotná hudební produkce by měla zahájit v 19. 30 hodin právě vystoupením polských SBB.

Řada lidí a hudebních fajnšmekrů se na koncert těší. „SBB jsou pro mě legenda podobně jako maďarská Omega. Tu už jsme si v Lokti vychutnat mohli a nyní se moc těším na SBB. Bude to určitě fajn. Navíc Vítkovo kvarteto je také super rocková show, takže do Lokte určitě vyrazím s přáteli," potvrdil příznivec progresivního rocku a hardrocku Michal Beránek.

V sobotu Traveller fest pokračuje komorněji, ale zábava určitě chybět nebude. „Pro akreditované návštěvníky festivalu bude na programu snídaně v trávě v Arše Loket od deseti hodin a od půl osmé večer se můžete těšit na Traveller party.

Nebudou zde chybět cestovatelské příběhy, předávání cen a v neposlední řadě samozřejmě muzika," zvou srdečně všechny na pestrý hudební a zábavný víkend do Lokte organizátoři této originální akce.