Hardrockový svátek. Tak by se bez velké nadsázky dal nazvat koncert kapely Coda v karlovarské restauraci Meteor. Ten byl sváteční i křtem prvního DVD kapely Coda XXV Years, zachycujícího loňský výroční koncert v ´natřískané´ Sokolovně Toužim.

„Záznam zachycuje skoro kompletní vystoupení včetně písní, které si s námi přišli zahrát bývalí členové kapely. Celkem na DVD na lidi čeká patnáct našich skladeb. Je to průřez naší tvorbou,” popsal klávesista a zpěvák kapely Martin Uxa.

Příprava DVD zabrala karlovarské legendě rok a půl práce. „Zvuk mixoval Miloš Dodo Doležal a skvělou práci odvedl Béďa Ziegler, který zpracovával obraz. Použilo se 5500 zvukových a kamerových střihů a záznam si žádal 11 500 počítačových úkonů,” dodal Uxa.
Podle něj už kapela podobný počin potřebovala. „Jsme rádi, že můžeme našim věrným fanouškům opět nabídnout něco nového. Jinak DVD se dá sehnat na našich koncertech či objednat na stránkách www.inheadmusic.cz,” poradil klávesista.

Kapela má nyní v plánu nadále hodně koncertovat a připravit i další nové písničky. „Aktuálně můžeme pozvat fanoušky z okolí například na 16. prosince do Kulturního domu v Pile,” řekl Uxa.

Samotný koncert v Meteoru navštívilo obrovské množství lidí a byli mezi nimi i ti, kteří přijeli za kapelou i z odlehlejších končin republiky.
Repertoár koncertu se skládal z osvědčených hitovek kapely a Codě přišla poblahopřát i celá řada bývalých členů, například bubeníci Karel Hrabák a Míra Cicko, nebo zpěvák Stanley Paur.

O samotný křest se postaral populární zpěvák a klávesista Lešek Semelka, který zároveň s přehledem zazpíval několik svých velkých hitů a také novou píseň z chystané desky. „S kapelou mě pojí dlouholeté přátelství a už jsme spolu několik akcí dělali. Proto jsem rád, že mě pozvali na křest, a přeji, ať jim to hraje i nadále skvěle,” popřál Semelka.

Podle reakcí fanoušků bylo patrné, že z koncertu nikdo neodcházel zklamaný. „Moc jsem si to užil. Coda je pro mě hardrocková jistota, co nezklame. DVD jsem si rovnou pořídil a už se na něj moc těším,” zhodnotil koncert karlovarské kapely fanoušek Jiří Komárek.