Program zahrnoval závěrečný koncert v Domě kultury, vystoupení kapel na Mírovém náměstí, ale i příjemnou hodinku hraní v ulicích města. Ostrovskými ulicemi zazněly ve čtvrtek 17. května melodie od mladých hudebníků ze Základní umělecké školy v Ostrově. Hrálo se například na Starém náměstí, v městské knihovně nebo také na zámku Ostrov. Vystoupilo zde na 300 žáků hudebního oboru v rámci propagace Hudebního festivalu.

O den dříve se uskutečnilo zahájení festivalu samotného v podobě závěrečného koncertu v Domě kultury, na němž vystoupilo nejen mnoho žáků hudebního oboru, jako například pěvecký sbor Andílci s.r.o. nebo Písk-Písk Barbaři, ale mohli jste zde také vidět představení Človíček a ovečky od žáků literárně- dramatického oboru a některé choreografie žáků oboru tanečního. Celý sál pro návštěvníky vyzdobili žáci výtvarného oboru, večer byl tedy velice rozmanitý a dojmů bylo jistě více než dost.

Hlavní program festivalu se uskutečnil na Mírovém náměstí v pátek 18. května a v sobotu 19. května. Zde se konala vystoupení hudebníků uměleckých škol, a to nejen z Ostrova, ale také například skupin CrazyHouse Band ze Základní umělecké školy v Habartově, Saxband z Litvínova nebo kapely Steam z Nejdku. Každý předvedl svůj talent v celé své kráse, zpěvačky a zpěváci oslnili svým hlasem, jiní uchvátili publikum hraním na nástroje. To vše v doprovodu moderátora Richarda Langera. Příjemná atmosféra zapůsobila na mnoho návštěvníků, někteří vyčkávali před pódiem na podpisy hudebníků, kteří je nejvíce zaujali. Na pódiu se k sobotnímu večeru objevila skupina Gipsy.cz a mladý zpěvák Timmy White, kteří celý hudební festival úspěšně zakončili. Pokud jste tedy letošní ročník festivalu nenavštívili, rozhodně si nenechte ujít ten příští!

Šárka Prokopová