Rekord v návštěvnosti karlovarské KV Areny pokořila v pátek rocková kapela Kabát. Ta na svůj koncert přilákala přibližně osm tisíc diváků. Přesná čísla pořadatelé zatím nemají, i tak si dovolují mluvit o překonání laťky, kterou stanovilo mistrovství světa v basketbale. Tehdy finálový zápas sledovalo 6 024 diváků. Teď se jich do haly ale vtěsnalo ještě více.

„Už pouhým odhadem lze říci, že rekord v návštěvnosti určitě padnul. Přišlo přibližně 7,5 až 8 tisíc lidí. Z toho asi 5 400 jich sedělo v hledišti a dalších zhruba 2 300 obsadilo plochu kolem pódia,“ propočítal jednatel KV Areny Roman Maleček. Současně uvedl, že konkrétní čísla bude možné zjistit v pondělí.

Kdo se na koncert vypravil, toho čekala nálož známých kabátovských hitů a písní z aktuálního alba Banditi di Praga. Kapela si dala záležet také na vizuální stránce. Do prostřed hala zasadila pódium, díky kterému bylo možné muzikanty pozorovat z jakékoli strany. Kvůli tomu nebylo potřeba velkých obrazovek, ale naopak více pohybu. Zpěvák Josef Vojtek neustále pobíhal, aby udržel pozornost všech fanoušků. Na jednom místě se nezdržovali ani jeho parťáci. To platilo i pro bubeníka, který se na pohyblivé podlaze otáčel i s celou bicí soupravou.

„Koncert byl naprosto skvělý. Tím, že Kabáti měli pódium uprostřed arény mi přišlo, jakoby se mnou komunikovali celý koncert. Určitě to nebyly vyhozené peníze a přestože mi bylo v aréně horko, jejich vystoupení jsem si naplno užila,“ řekla nadšeně Kateřina Vrbová ze Sokolova. „Nechápu, jak si někdo mohl koupit lístky na sezení! Byl jsem přímo v kotli a rozhodně se to vyplatilo, protože takovou atmosféru jsem opravdu ještě na žádném koncertu nezažil. Hodnotím to jako jeden z mých nejlepších zážitků v životě už kvůli tomu, že Kabáti zahráli všechny mé oblíbené písníčky,“ svěřil se Michal Holan z Rotavy.

Podobně mluvili i další. „Chodím na všechny rockové koncerty v Karlovarském kraji, takže ani tento jsem si nemohl nechat ujít. Bylo parádní, Pepu Vojtka a jeho kapelu jsem ještě nikdy neviděl naživo. Trochu mě zklamalo, že mi po koncertě ujel autobus, a tak jsem musel domů dvě hodiny pěšky. Ale za ten zážitek to bezpochyby stálo,“ pousmál se Kristián z Lokte.