Narozeninový rok se totiž vyznačuje krátkým buskingovým vystoupením v každém městě, ve kterém koncertují. Vzpomínají tak nejen na své začátky, kdy chodili po městech s kytarou, hráli do klobouku a snili o velkých koncertech, ale vzdávají tím hold i pouličním umělcům. „Těšíme s na ten pank, že třeba nebudeme stíhat, nebo bude zima, pršet, ale stejně to vždycky dáme," říká zpěvák Jan Unger.

NOVÁ DESKA

Jedna z nejosobitějších českých kapel chystá na rok 2017 novou desku. Předzvěstí, jak by mohlo jejich album vypadat, je singl Kdo to budí medvěda, který je v současné době několik týdnů na předních příčkách hitparády Radia 1. Skladbu produkoval elektronický experimentátor Jonatán Pastirčák ze Slovenska. Kromě práce na nové desce kapela Zrní pilně vystupuje. Po úspěšné festivalové sezoně, kdy mj. hráli na jednom z deseti nejlepších festivalů Evropy, na slovenské Pohodě, s Janáčkovou filharmonií Ostrava, pokračuje druhá část turné k 15 letům a před Vánocemi chystají Česko-tibetské turné 2016 s tibetským exilovým hudebníkem Lotenem Namlingem.

INSPIRACE PŘÍRODOU

Kapela Zrní se nechává inspirovat přírodou a jejími principy, krajinou, lidovou hudbou a zároveň elektronickou dobou, je alternativní špičkou na české scéně.

Jejich projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný. Jejich poslední deska Následuj kojota byla nominována na cenu kritiky Apollo a také na Cenu Anděl 2014 hned ve třech kategoriích: kapela roku, alternativní deska roku a klip roku (videoklip Loďky).

Zrní jsou taktéž držitelé sošky Anděla za rok 2012, jako Objev roku za předposlední desku Soundtrack ke konci světa.

SOUTĚŽ O LÍSTKY

Jestli si i vy chcete užít zítřejší koncert v Husovce, můžete si s námi zahrát o dvě vstupenky.

Stačí správně a nejrychleji odpovědět na otázku:

Jak se jmenuje píseň z chystané desky, kterou produkoval Jonatán Pastirčák?

Odpovědi pište na mail: alena.jerabkova@denik.cz