Na co se publikum vašeho divadla může těšit tentokrát?

Držíme se zásady, že Vánoce jsou o tradicích. A nám se velmi osvědčilo dodržovat tradiční vánoční program. Jeho součástí je například nejpopulárnější česká vánoční skladba Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Mnozí z nás si bez ní vánoční svátky neumí představit. A právem, protože jim dodává tu pravou slavnostní atmosféru. My ji našim divákům navíc umocňujeme krásně vyzdobeným divadlem. Rybovu mši máme na programu hned v úvodu letošního vánočního týdne, tedy v pondělí 19. prosince, a to v provedení Plzeňského komorního orchestru, sólistů Divadla J. K. Tyla v Plzni a smíšeného pěveckého sboru Nová česká píseň. Ještě předtím, 15. prosince, však přijdou na řadu oblíbené Jazzové Vánoce, které opět připravili žáci karlovarské ZŠ a ZUŠ. A nesmím zapomenout ani na slavný balet s vánoční tematikou Louskáček, ten je na programu již 13. prosince.

Karlovarské divadlo se hodně věnuje dětem. Co čeká na Vánoce ty nejmenší diváky?

Na děti myslíme každý týden i po celou dobu adventu. Kromě nedělních pohádek se opět mohou těšit na mimořádně populární Vánoční show, která se těší oblibě již od roku 2010. Také letos přijdou na řadu různé soutěže, vánoční i pohádkové písničky a dárky. Chybět samozřejmě nebudou tradiční protagonisté Michal Nesvadba, Jan Čenský a Petr Salava.

Co nabídnete zahraničnímu publiku v rámci letošních vánočních pobytů?

Hosté, kteří přijedou do našeho krásného města v době adventu, mohou navštívit všechny hudební programy, zahraniční publikum hojně navštěvuje například již zmíněný Louskáček. A na druhý svátek vánoční pro něj připravujeme slavnostní galakoncert nejpopulárnějších operetních melodií. Účinkovat na něm bude Festivalový orchestr Petra Macka, jehož cílem je mimo jiné propagovat českou hudbu v zahraničí.

Takže na Vánoce budete v divadle?

Jenom na část svátků, ale velice se na tu krásnou divadelní atmosféru s našimi zaměstnanci a věrnými diváky těším. Zvu všechny čtenáře Deníku, aby si ji užili společně s námi.