Jan Čapek je už čtyři roky designérem všech plastových lahví s nápoji Karlovarských minerálních vod. Zároveň však nezapoměl ani na tvůrčí svobodu a volnomyšlenkářství a pracuje například na originálním nábytku, který vychází z 3D počítačových sítí.

Od soboty 3. července až do října mají lidé šanci prohlédnout si jeho dílo v karlovarské galerii SUPERMARKET WC. „Výstava vlastně takovým průřezem mé práce a obsahuje jak výrobky pro Karlovarské minerální vody, kde začala spolupráce s lahví Mattoni Sport, tak i můj vyloženě autorský design. Jsou to vlastně takové protipóly, protože u lahví jsou přísně dané parametry a u dalších výrobků naopak mohu nechat hodně pracovat fantazii,“ říká o své tvorbě Jan Čapek.

Čapkovy návrhy pet lahví už přesáhly i hranice států a jsou například ve stálé sbírce muzea plastů v Anglii. „Tato práce mě velmi baví a spolupráce s Karlovarskými minerálními vodami určitě bude pokračovat. Doufám, že se lidé na mou výstavu přijdou podívat a pochopí, že design může být i zábava,“ zve na výstavu autor.