Do druhé skupiny určitě spadá herec Ladislav Gerendáš a další aktivní lidé, kteří v pondělí 5. července uspořádali koncert pro záchranu letního kina, které už deset let pouze chátralo. Na několika stovkách návštěvníků i řadě populárních osobností bylo vidět, že obnovu kina upřímně podporují.

V rámci pondělního programu vystoupil na podporu kina například Petr Gardner s kapelou, Michal Prokop se skvělými Framus 5 a nebo vtipný Jiří Schmitzer a Pavel Bobek. „Určitě by se nemělo stát, že by toto místo už nesloužilo k poslechu a shlédnutí něčeho pěkného,“ nabádal během svého koncertu zpěvák Michal Prokop.

Stejného názoru však byli i další účinkující i návštěvníci vydařené akce, kterým nevadil ani občasný déšť.

Velký aplaus sklidil Marek Eben, který si na koncert odskočil z Mezinárodního filmového festivalu. „Tuto aktivitu, aby se letní kino obnovilo velmi podporuji a proto jsem tady,“ řekl Marek Eben.

Oddaný myšlence byl i herec a moderátor Pavel Nový. „V Karlových Varech jsem prožil v sedmdesátých a osmdesátých letech angažmá a vše co jsem se ve své kariéře naučil, mám právě ze zkušeností z tohoto města,“ získal si Karlovaráky Nový.

Všichni organizátoři, ať už Ladislav Gerendáš, Petr Kulhánek, lidé z klubu Paderewski i mnoho dalších si zasloužili poděkování a potlesk návštěvníků. Splnili jim totiž jeden skoro až nereálný sen – vrátili alespoň na jedno odpoledne letnímu kinu dávnou slávu, atmosféru, a lidé rádi zavzpomínali.