Výstava je oficiální doprovodnou akcí Mezinárodního filmového festivalu a uskuteční se v prostorách karlovarské Vřídelní kolonády od 8. července do 31. srpna 2008 pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla a primátorky Karlových Varů Veroniky Vlkové.

Výstava sklářů je, stejně jako v předchozích letech, koncipována jako pravidelná přehlídka autorské sklářské tvorby. Těžištěm akce je reprezentativní výstava současného skla v prostorách přízemí a patra Vřídelní kolonády, kde se představí více než 30 výtvarníků z ČR a ze zahraničí. Jako novinka bude zařazena Studentská sekce, ve které se představí studenti sklářských škol.

Organizátoři připravili reprezentativní přehlídku prací současných autorů všech věkových skupin, zastávajících různé názory na tvorbu a vyjadřujících se prostřednictvím rozmanitých technik a technologií.

Hlavním pořadatelem je Radek Stehlík a Galerie Minea, která sídlí ve Vřídelní kolonádě. Kurátorem je Jaroslav Polanecký z Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Architektem expozice je Václav Kouba z Karlových Varů.

Zahájení festivalové výstavy se koná 8. července 2008 v 16 hodin v prostorách Vřídelní kolonády. Výstava je přístupná zdarma denně od 7:00 do 19:00 hodin do 31. srpna 2008.

Fotografie zachycují vystavené sklářské objekty z expozice, která byla ve Vřídelní kolonádě umístěna vloni.

(red)