Jaký dostal dárek? Zcela zaplněné hlediště Městského divadla. Češi i cizinci, mladí i starší, všichni chtěli vidět více než čtyřicet let starý snímek Intimní osvětlení. Ivan Passer jej režíroval a je také jedním z jeho tří scenáristů.

„Když jsme film psali, přáli jsme si, aby se na něj lidé občas přišli podívat, aby se k němu vraceli, tak jako se rádi vrací na návštěvu ke svým přátelům,“ prozradil Ivan Passer a potleskem mu diváci odpověděli, že tak činí s velkou chutí.

Slavný režisér vzpomněl i na prvního kritika Intimního osvětlení. Byl jím tehdejší ředitel barrandovských studií. „Tenhle soudruh po první projekci prohlásil, že nic nudnějšího neviděl. Doufám, že si to nebudete myslet vy, kteří sedíte v sále,“ popřál sobě i divákům.

Hostem včerejší projekce Intimního osvětlení byl i scenárista Václav Šašek. Prozradil, že při psaní scénáře prožíval krušné chvíle: „Jsem totiž spořádaný člověk, který v noci spí, jenže Ivan Passer a Jaroslav Papoušek, kteří také pracovali na scénáři, byli noční ptáci, takže mě v noci budili, protože chtěli prodiskutovávat své nápady. Domluvili jsme se totiž, že psaní scénáře je demokratická záležitost a se všemi nápady musíme souhlasit všichni tři.“

Václav Šašek dodal, že je nesmírně rád, že hlediště je plné, ráno na něj totiž padla deprese. „Přečetl jsem si ve Festivalovém deníku v rozhovoru s jednou mladou krásnou herečkou, že v Karlových Varech jsou samí staří lidé. Byl jsem z toho smutný, díky vám měto přešlo.“