Před několika dny se nadšenému publiku představil výborný klavírista Ivo Kahánek. Téměř třicetiletý český umělec má za sebou významné koncertní úspěchy nejen v České republice, ale také například v rámci série Proms v Royal Albert Hall v Londýně. Je rovněž vítězem několika mezinárodních soutěží.

Při vystoupeních působí velmi suverénním, přesvědčivým dojmem. O tom, že to může být jen zdání, se svěřil Hudebním rozhledům: „Měl jsem období, kdy mi tréma připadala téměř nesnesitelná. Přicházela teprve na pódiu, a to v podobě až paralyzující svalové ztuhlosti. V takové chvíli máte najednou pocit, že důvěrně známou skladbu hrajete poprvé v životě. Naštěstí se charakter mé trémy měnil. Dnes jsem se s ní už spřátelil, stala se nutnou součástí vystoupení a vybičuje mě k maximálnímu výkonu.“ svěřil se hudebník.

Kahánek hrál v Karlových Varech potřetí a s místními symfoniky se mu spolupracuje dobře. „Dobrých orchestrů je mnoho, ale ne všechny jsou lidsky příjemné, spontánní a inspirativní. KSO mezi ně nesporně patří, což je pro mě důležité. Karlovy Vary mají kouzlo a nevynechám příležitost je navštívit.“ uvedl.