Svůj komorní koncert odehraje v Galerii umění v Karlových Varech 11. června od 18 hodin. Tato výjimečná událost bude součástí prestižního festivalu Beethovenovy dny, který propojuje umění a vášeň pro hudbu již 33. rokem. Hostující kvarteto hrající ve složení Veronica Blachuta – flétna, Stephanie Grandpierre – housle, Thomas Grandpierre – violoncello a Emma Schaffer – piano společně předvede dílo Dvořáka, Haydna a přirozeně i Beethovena.

„Město Baden u Vídně je společně s námi na Seznamu světového dědictví UNESCO jako město proslulé nejen ozdravnými účinky teplých pramenů, ale také vznešenou atmosférou s bohatým společenským a kulturním životem. Jeho zprostředkování posluchačům v Karlových Varech je příkladem spolupráce evropských lázeňských měst společně zapsaných v UNESCO, o kterou se v rámci společenství Great Spa Towns of Europe snažíme v mnoha oblastech, kulturu nevyjímaje,“ uvádí primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Ilustrační foto
Zemřel mu syn, ale pojišťovna nic nevyplatí, poradkyně přiznala chybu

Koncert kvarteta z Badenu u Vídně přináší nejen kvalitní hudební zážitek, ale také odkaz historie. Před více než dvěma stoletími navštívil hudební génius Ludwig van Beethoven Karlovy Vary, kde uspořádal nezapomenutelný benefiční koncert pro obyvatele vyhořelého lázeňského města Baden u Vídně, který se odehrál dne 6. srpna 1812 v Českém sále. Význam těchto historických událostí dodnes zůstává živý a připomíná, že Karlovy Vary jsou místem, kde se umění setkává s osudy lidí.

„Jsem moc ráda, že můžeme obyvatelům a návštěvníkům města ukázat konkrétní příklad spolupráce našich 11 výjimečných lázeňských měst, který do Karlových Varů přináší kulturní oživení, ale i osvětu,“ říká Lucie Sochorková, koordinátorka UNESCO pro Karlovy Vary.

Nenechte si ujít tento hudební zážitek a navštivte koncert 11. června v Galerii umění v Karlových Varech od 18 hodin. Vstupenky jsou k dispozici za cenu 150 korun. Lze je zakoupit v předprodeji nebo přímo na místě konání koncertu.