Letos se koná už čtvrtý ročník této oblíbené akce, při níž se nechávají umělci inspirovat krajinou v okolí Horní Blatné.

„Letos znovu dorazí řada uznávaných výtvarníků. Někteří jsou pravidelnými účastníky plenéru,“ uvedl Jindřich Konečný, jeden z organizátorů této akce.

Výtvarníci se začnou do Horní Blatné sjíždět už v pátek 4. července, hlavní program plenéru je však koncipován na příští týden. „Mezi výtvarníky, kteří sem na tuto akci dorazí, jsou například Ladislav Hodný, pravidelný návštěvník plenéru, František Tumpach, Eduard Milka, Ivo Sokol nebo Ladislav Kubelka,“ dodal Konečný.

Letos se plenéru zúčastní také tvůrci ze zahraničí. „Přijedou také umělci Albert Volk a Erhard Schütz, na které se velmi těšíme, protože do Horní Blatné přivezou nový umělecký názor a cítění. Jeden den by měl také patřit tomu, že se účastníci vydají tvořit do Johanngeorgenstadtu. To je v podstatě letošní rarita,“ dodal Konečný.

Vernisáž výstavy děl, která vznikla během výtvarného plenéru, se bude konat 11. července v hornoblatenském hotelu Modrá hvězda. Ten patří už tradičně k této výtvarné akci. V minulosti byl právě tento hotel místem, které bylo pro umělce připraveno k tvorbě ´pod střechou´. Další novinkou je i to, že letos výtvarný plenér v Horní Blatné nabídne také hudební vystoupení, o které se na náměstí postará například Swing Studio.

„Plenér je každoročně oblíbenou akcí, kterou navštěvuje řada lidí, proto doufáme, že i tento ročník nebude výjimkou a lidé si opět na akci najdou cestu a bude se jim líbit. Od 4. do 12. července na to bude prostor,“ dodal Konečný.