Ten je naplánovaný na sobotu 8. prosince. Kniha se přitom svého znovuzrození dočká po 70 letech. V roce 1937 ji vydal abertamský rodák Alexander Wüst.

„Je to jediná kniha o Abertamech, kterou známe. Originálně je napsaná v abertamském nářečí. Původní znění jsme do knihy okopírovali a přidali ještě překlad do češtiny a němčiny. Dílo je tak trojjazyčné,“ konstatoval Rudolf Löffler, předseda občanského sdružení Abertamy, které bylo hybnou silou reedice.

Alexander Wüst humornou formou zobrazil život v tehdejších Abertamech. „Najdeme v ní povídky o učiteli, faráři nebo například pošťákovi,“ přiblížil dílo Löffler. Kniha povídek vychází v nákladu tisíc kusů. O ilustrace se postaral autor komiksu „Čtyřlístek“ Pavel Rak. Ten bude také hostem slavnostního křtu knihy, který se odehraje na abertamském náměstí. Vedle něj se o dobrou náladu dětí postarají ještě těžkotonážníci z Maxim Turbulenc.

Chybět nebude ani mikulášská nadílka a tancovačka, na které v horské chatě Zelené údolí ve Pstruží zahraje Josef Škulavík.