Tento soubor slavil neuvěřitelných 50 let své činnosti. V divadle se sešli bývalí členové a přátelé tohoto souboru, aby zhlédli dvouhodinový koncert.

V první části koncertu se hlavně vzpomínalo. Připomněly se nejvýznamnější souborové akce, koncerty a zájezdy. Vše doplňovaly písničky, tance a fotografie z nejrůznějších souborových akcí.

V druhé části koncertu soubor předvedl, jak se slavily Vánoce a Silvestr na Karlovarsku. Po skončení koncertu se na pódiu objevila řada významných gratulantů. Za Folklorní sdružení přijel vše nejlepší popřát předseda pan Zdeněk Pšenica. Na pódiu se objevil i hejtman Karlovarského kraje pan Josef Pavel a cenu města předal pan Tomáš Hybner (na snímku vpravo).

Po koncertě v divadle následovalo posezení v divadle Husovka, kde se sešli bývalí a současní členové souboru, aby si zavzpomínali. Výroční a Vánoční koncert se všem mimořádně líbil a všichni si pochvalovali výbornou atmosféru, která vládla celý večer. Řada bývalých členů dokonce litovala, že v souboru již nemohou působit. Velikou pochvalu za svoji práci si proto zaslouží vedoucí souboru paní Eva Hanková. Vysoko hodnocená byla také souborová muzika pod vedením Venduly Svobodové.

Soubor písní a tanců Dyleň čeká do konce prosince ještě řada vystoupení. 7.12. bude vystupovat v Mariánských Lázních, 15.12. v Kyselce, 16.12. vystoupí na Pile. Poslední koncert čeká členy Dyleně 22.12. v Jáchymově.

Informace o dalších koncertech a fotografie z vystoupení v Městském divadle najdete na stránkách www.dylen.wz.cz.