Dnes večer se představí v Kulturním domě v Nejdku. Wohnout je přitom už starým známým pro fanoušky z regionu a každý rok zde miminálně jednou hraje. Skupina je například častým hostem loketského rockového festivalu. V Nejdku bude hrát společně s kapelou Medvěd 009.

Rocková kapela Wohnout vznikla v roce 1996 ve složení bratři Jan a Matěj Homolovi (zpěv, kytary), Jirka Zemánek (basová kytara, zpěv) a Fenek Steiner (bicí). Čtveřice vsadila na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a energické koncerty.

První posluchači se našli ve spřízněných skate-snowboardových kruzích, odkud kapela vzešla, do širšího povědomí se Wohnout dostal v roce 1998, kdy předskakoval Lucii na jejim výročním turné, Žlutému psu na turné a Offspring na koncertu v Praze. Současně podepsal smlouvu u Sony Music/Bonton, což v té době nebylo u klubových kapel obvyklé. U SMB vydal desky CunDaLla (1998), Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací (2002), Rande s panem Bendou (2004). Křest této desky byl ve velké Lucerně, po půl roce bylo RSPB prodáno 10 000 ks a kapela převzala Zlatou desku.

Další ocenění přišlo v anketě Žebřík 2005, založené na hlasování samotných posluchači, kde Wohnout vyhrál hned tři kategorie: skupina roku, album roku a klip roku. Klipy, fotografie, booklety a celkový design si dělá kapela ve vlastní produkci.

Wohnout má za sebou stovky odehraných koncertů po klubech a festivalech v celé naší republice, několik úspěšných turné, jeho webové stránky patří k nejnavštěvovanějším mezi českými skupinami a za svůj design získaly ocenění. Loni navíc vydal Wohnout další řadovou desku s názvem Polib si dědu.

Další chystanou akcí, tentokrát v Lidovém domě ve Staré Roli, je koncert kapely Tatabojs. Ten je připravený na sobotu 15. prosince. Jako předkapela přijede Please The Trees. Informace o plánovaných koncertech je možné sledovat na adrese www.vlny–musicag.cz.