Obě zpěvačky se svým fanouškům představily ve dvou samostatných blocích svých největších hitů za doprovodu skupiny Golem a Bandu Adama Pavlíka. Jako perličku si pro své fanoušky připravily i nový společný duet Proud Mary, který s velkým úspěchem nazpívala v roce 1969 legendární Tina Turner. Pro velký úspěch loňského turné se zpěvačky rozhodly společně koncertovat i v letošním roce. Aby uspokojily velký zájem svých příznivců, bude letošní turné rozšířeno i o další města v Čechách, na Moravě, ale i na Slovensku. Tuto tour s trefným názvem „Exkluzivní spojení jedinečných hlasů" budete mít možnost si vychutnat od listopadu. Každá ze zpěvaček bude mít opět samostatný koncert a také zazní společné duety. Petra Janů už teď zkouší s novou rockovou kapelou Amsterdam, která ji bude na turné doprovázet. A máte se na co těšit, Petra se vám představí jako pravá rockerka.

Pěvecké stálice Petru Janů (61) a Věru Špinarovou (62) netřeba představovat. Obě interpretky zanechaly za léta svého zpívání v české popmusic nesmazatelnou stopu a mají na kontě nepřebernou řádku hitů, které jim kolegyně mladších ročníků mohou jen tiše závidět.

Petra Janů se na společné turné těší a vyjádřila se slovy:

„Kamarádíme spolu léta, takže tenhle nápad vyplynul nějak automaticky a dohodly jsme se vlastně téměř okamžitě. Máme podobný hlasový rozsah i společnou rockovou parketu, takže to snad pro posluchače a fanoušky bude zážitek. Věřím, že si zazpíváme i několik songů společně. Výběr songů ještě musíme doladit. Určitě si dáme hitovku To máme mládež, kterou jsme nazpívaly před jednatřiceti lety," prozradila Petra Janů.

Jak se na koncertní turné připravujete? Na to jsem se zeptala Petry Janů.

Kdybyste mě zažila před koncertem, uvidíte můj mrtvičný stav, kdy se mi objeví na čele studený pot a nemůžu udělat ani krok. A pak nějak vylezu na jeviště, lidi zařvou a je to pryč.

Ona je na tom ale podobně. Jak je možné, že stále ještě máte trému?

To je odpovědnost. Když už máte za sebou tolik práce, nemůžete nic podělat. Snadné to není, ale když pak lidi na konci stojí a skandují a usmívají se, neznám lepší pocit.

To je to, co váš život naplňuje?

To je všechno dohromady. Jsem strašně ráda, že jsem se dostala do pozice, kdy nemusím nic nikomu závidět ani dokazovat. Užívám si toho, že jsem zdravá, že se mi daří a že mám dost práce. Nenechám se naštvat či rozhodit, bráním se tomu zuby nehty a užívám si život. Vím, že něco umím. To vidím podle lidí, co přijdou na koncerty, a zaplať pánbůh chodí. Tohle vnitřní vědomí se vytvoří pomaličku, ale je to tam. Příjemný klid, který vás hladí. (hj)

Petra Janů

Od roku 1972 vystupovala v divadle Semafor. Od roku 1977 zpívala se skupinou Pro-rock, se kterou vydala své první album Motorest. V roce 1978 skončila ve Zlatém slavíku na druhém místě. V roce 1980 vydala album Exploduj! a stala se ojedinělou rockerkou na naší hudební scéně. V tomtéž roce natočila s plzeňskou skupinou Bumerang film Koncert.

Vznikla komerčně velmi úspěšná alba Jedeme dál a S láskou… Petra Janů po desce Jedeme dál volně přešla z rockové hudby do vod pop-music.

V roce 1987 se poprvé stala „zlatou slavicí". V 90. letech se objevila v několika muzikálech a začátkem nového tisíciletí se opět vrací ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou a vydávají album Jedeme dál II. V roce 2009 vydává studiové album Kouzlo, s popovými nahrávkami převážně zahraničního původu.

Petra Janů oslavila v roce 2012 své životní jubileum beznadějně vyprodanou tour po Čechách a Moravě, kterou zakončila 19.11. 2012 megakoncertem v pražské Lucerně.

Mimořádně úspěšný rok 2013, vyplněný bezpočtem koncertů po celé republice, vyvrcholil vánočním galakoncertem opět ve vyprodané pražské Lucerně.

Věra Špinarová

Věra Špinarová se narodila 23. prosince 1951. Dětství strávila v rodných Pohořelicích u Brna. V sedmi letech se spolu s rodiči přestěhovala do Ostravy. Počátky hudební kariéry spočívaly ve hře na housle (6 let) a později na vysněnou kytaru u táboráku a s partou kamarádů. Po devítiletce ve svých 16 letech dostala nabídku na první nahrávku a následné pravidelné vystupování s kapelou Flamingo. Následovaly „čaje" s Royal Beatem a nahrávka Music Box, který se zanedlouho stal hitem. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou. Právě s Majesticem nahrála svůj první singl Music Box, který ji přímo katapultoval mezi špičku tehdejší české populární hudby. Tady se poprvé setkává se svým budoucím partnerem Ivo Pavlíkem, kterého si v roce 1972 vzala za manžela. 14.prosince 1974 se jí narodil toužený syn Adam. V roce 1984 končí manželství s Ivo Pavlíkem a začíná další etapa s Vítězslavem Vávrou. V té době Věra začala zpívat se skupinou Speciál, tehdy velmi uznávanou. V roce 1988 odchází od Speciálu a zakládá skupinu Notabene. Dostává pracovní nabídku na muzikál Benzín a mejkap a ledové představení Mrazík rozchází se s Vávrou. Na koncertech ji začíná doprovázet její syn Adam se svou kapelou a do profesního života přichází manažer Václav Fischer.

V posledních letech je jejím manažerem Alan Janeček a doprovodná skupina je v současné době skupina Adam Pavlík Band. První album bylo Andromeda u společnosti Panton v roce 1972. Svá další alba nahrála u společnosti Supraphon. V prosinci před několika lety zpívala na svém koncertu na Žofíně, který byl beznadějně vyprodán, a obdržela tam platinovou desku za cédéčko To nejlepší, které patřilo v uplynulých letech k těm nejprodávanějším u nás.