O následujícím víkendu (2. až 4. 9.) budou již po šestnácté patřit Karlovy Vary lidovým písním a tancům. Bude se zde konat již tradiční Karlovarský folklorní festival, který se řadí od svého založení mezi oblíbené akce místních obyvatel, lázeňských hostů, ale také pozvaných folklorních souborů.

Letošní ročník nám opět nabídne ukázku ze zahraniční kultury. Exotické zahraničí představí soubor z Kypru, nemalou radost udělá jistě také soubor z Ruska a i Francie bude mít na letošním festivalu svého zástupce.

Festivalu se jako již tradičně zúčastní soubory z Čech, Moravy a Slovenska. Domácí scénu bude opět reprezentovat Soubor písní a tanců Dyleň – Karlovy Vary.

Jednou z novinek letošního festivalu bude pořad Svět tančí, který se uskuteční v Malém sálu lázeňského hotelu Thermal. Jedná se o dopolední pořad, který je uspořádán pro žáky základních a středních škol. Žáci a studenti se mohou těšit na tance, písničky, lidové zvyky, které představí soubory z Kypru, Ruska a Slovenska. Všichni si jistě odnesou nezapomenutelný zážitek.

Všichni jsou opět zváni na 16. ročník Karlovarského folklorního festivalu. Nebude chybět ani páteční pořad v Karlovarském městském divadle věnovaný zahraničním souborům. V sobotu se všichni sejdeme ve Velkém sále lázeňského hotelu Thermal, kde se uskuteční festivalový Galaprogram, na kterém se představí všechny zúčastněné soubory. Zpívat a tančit se bude na kolonádách, promenádách po celém městě.

Zkrátka první zářijový víkend bude patřit všem příznivcům lidové kultury. A vy byste tam rozhodně neměli chybět!!!⋌

Dagmar Svobodová
⋌(dags@centrum.cz)