Festival Rock iN Roll se konal v sobotu 28. srpna v Kulturním domě v Nové Roli.

Pestrost stylů vystupujících kapel se promítla i ve složení publika. K vidění byli lidé v tričkách se jmény rockových skupin, starší milovníci piva a big beatu, pečlivě oblečené slečny i několik milovníků punku.

Jako první sál rozezněla skupina The Chobots, která propracovanou bluesovou a rockandrollovou muzikou a sebejistým zpěvem byla perfektním zahájením večera. Kdyby člověk neviděl věkové složení skupiny, tak by měl dojem, že hrají stovkami sálů a desítkami let otřískaní rockeři. The Chobots navíc nabídli humor, energii a dobrou náladu.

Po The Chobots nastoupilo rockové trio Tajfun, které propagovalo aktuální druhé CD a posluchačům dalo ochutnat i pár zcela nových energických písní.

Příznivce akustičtější muziky nenechali v klidu Goodfellas. Kluci hrají přes sto koncertů ročně, ale nikde nebyl cítit závan stereotypu nebo nudy. Goodfellas zrají jako víno a jsou koncertní jistotou se spoustou milých překvapení.

Atmosféra ještě zhoustla koncertem kapely Holden, protože právě ti mají v Nové Roli domovskou základnu. Na tančících a zpívajících lidech bylo vidět, že mají muziku Holdenu už pěkně zažitou.

Závěr večera obstaral dnes už kultovní Kozatay, který zpíval o Strašidle, Žízni i Hodinách a ukázal, že pohodový rock s českými texty nevymřel.

„Lidí bylo dost a atmosféra super,“ zhodnotil akci pořadatel Jiří Švec.